Laborimeditsiin

laborimeditsiin.png

Laborimeditsiin on eriala, mis tegeleb inimkehast võetud materjalide bioloogia-, mikrobioloogia-, immunoloogia-, keemia-, hematoloogia-, immuunhematoloogia- ja molekulaardiagnostika alaste või muude uuringutega. Laborimeditsiini eesmärk on saada informatsiooni haiguste ennetamiseks, diagnoosiks või ravitulemuste hindamiseks. 

Laborimeditsiin tegeleb nõustamisega kõigi oma uuringuaspektide ulatuses, k.a tulemuste interpretatsioon ja nõuanne edasiseks asjakohaseks uuringuks.

Uuringud Regionaalhaiglas

Regionaalhaigla labor teeb kvaliteetseid laboriuuringuid haiguste avastamiseks või välistamiseks ja ravi jälgimiseks. Teeme uuringuid nii arsti saatekirja alusel kui ka tasulisena. Labor on varustatud nüüdisaegse aparatuuri ja kvalifitseeritud personaliga. Enamik uuringuid teostatakse samal päeval.

Vereproovi andmine

Patsiendid saavad vereproove anda Mustamäe korpuses I korrusel polikliiniku vereandmise kabinetis nr C1070. Järjekorranumbri saab patsient registratuur 9 labori operaatorilt. Vereproove võtavad suure kogemusega professionaalsed õed.

Vereandmise kabineti lahtiolekuajad:

  • esmaspäevast neljapäevani kell 7.30–17.00
  • reedel kell 7.30–16.00 

Enne vereproovi andmist on soovitatav olla söömata ja joomata.

Tasulised uuringud

Meie laboris on võimalik teha ka tasulisi uuringuid ilma arsti saatekirjata. Selleks tulge registratuuri nr 9 ja öelge operaatorile soovitud uuringud, vajaduse korral saab tellida kaebustele vastavaid uuringupakette. Õde väljastab Teile ettemaksuarve, mille saate tasuda sularahas või pangakaardiga. Pärast arve tasumise kutsutakse Teid järjekorranumbri alusel vereandmise kabineti õe juurde, kes võtab tellitud vereproovid.

Laboriarsti tasulisele vastuvõtule on vajalik eelnevalt registreerida telefonil 617 2021. Vastuvõtud toimuvad teisipäeviti ja kolmapäeviti kell 15–17. 

Registratuuri operaatoriga tuleb kokku leppida, kuidas soovite vastust kätte saada, kas

  • tulete ise vastusele järele vereandmise kabinetti,
  • saate oma e-posti aadressile krüpteeritud vastuse (sel juhul peate õele ütlema oma isikukoodi ja e-posti aadressi, Teil peab olema kehtiv ID-kaart ja selle haldustarkvara ning peaksite oskama vastust dekrüpteerida),
  • tähitud kirjaga.