Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Suu-, näo ja lõualuukirurgia üksus

Suu-, näo ja lõualuukirurgia üksus kuulub pea- ja kaelakirurgia keskuse kooseisu. Meie üksuses on seitse statsionaarset voodikohta ning meil  töötab viis näo – ja lõualuu kirurgi ja kaks residenti. Meie teeninduspiirkonnaks on kogu Põhja-Eesti ja Tallinn. Üksuse tegevus hõlmab kogu näo- ja lõualuu piirkonna patoloogiate ravi. Ravile pöörduvad nii erakorralised kui ja plaanilised haiged. Polikliinikus toimuvad näo- ja lõualuukirurgia ambulatoorsed  vastuvõtud. Eelmisel aastal pöördus ambulatoorsele vastuvõtule ca 3700 patsienti ja statsionaaris teostati ca 700 operatsiooni.

Meie ravivaldkonnad

Suure osa patsientidest moodustavad erinevate näo –ning lõualuu piirkonna traumadega haiged.  Samuti on meil suured kogemused statsionaarset ravi vajavate näo-lõualuu ning kaelapiirkonna põletikuliste protsessidega patsientide ravimisel.  Kasutame tipptasemel röntgendiagnostikat ning kaasaegseid operatsioonivahendeid.
Meie üksus on spetsialiseerunud ka kaasasündinud näo-lõualuu piirkonna väärarendite ravile. Plaaniliselt opereeritakse nii kaasasündinud huule-suulaelõhedega lapsi, kui ka teisi erinevaid väärarenguid. Sellised lapsed vajavad ka edasises elus täiendavaid operatsioone. Ravimeeskonda on kaasatud erinevad spetsialistid. Tihe koostöö on ortodontide, kõrva-nina kurguarstide, logopeedide ning teiste spetsialistidega. Viimastel aastatel oleme  koostöös neurokirurgidega esimestena Eestis arendanud kaasasündinud laste kraniosünostooside kirurgilist ravi.
Kindel koht on ka näo-lõualuu ja kaelapiirkonna healoomuliste kasvajate diagnostikal ja vajadusel kirurgilisel ravil.
Mõnevõrra on tõusnud ka patsientide hulk, kes vajavad hambumust korrigeerivat kirurgilist ravi-ortognaatset kirurgiat. Teostame vajadusel nii üla- kui alalõualuu korrigeerivaid operatsioone. Koostöös kõrva-nina kurguarstide ja pulmonoloogidega oleme alustanud uneapnoed põdevate patsientide kirurgilist ravi lõualuude asendi korrigeerimise kaudu. Selliste operatsioonide tulemusena paraneb patsientidel nii mälumis- kui hingamisfunktsioon ning näo esteetika.

Meie arstid

Osakonnas töötavatest arstidest on dr Airi Sokk ja dr Heleia Nestal-Zibo spetsialiseerunud väärarengutega laste ravile. Osakonnas töötavad veel dr Hamor Kaha, dr Mart Maidvee ja dr Peeter Viidebaum.

Suu-, näo ja lõualuukirurgia üksus

Moonika Haiba

sekretär

617 2469

dr Peeter Viidebaum

dr Peeter Viidebaum

ülemarst

617 2161

Patsiendid tunnustavad meid

Käisin ülemise lõualuu operatsioonil oma progeeniaga ja mul jäi kolmest haiglas veedetud päevast väga hea kogemus! Õed olid hästi sõbralikud ja abivalmid ning valusid tundma ei pidanud. Samuti oli söök maitsev. Jäin igati rahule ja soovin tublidele õdedele 11-ndal korrusel jõudu ja jaksu!

Liis

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI