Päevakirurgia osakond

C-korpuse valmimisega koondati haigla kogu kirurgiline tegevus Mustamäe meditsiinilinnakusse. X-korpuses asuv operatsiooniplokk 18 operatsioonitoaga moodustab ühtse terviku C-korpuses avatud 5 operatsioonitoa ja päevakirurgia osakonnaga. Päevakirurgiaks on loodud nüüdisaegne töökeskkond – osakonnas on 5 operatsioonituba, patsientide registratuur ja ooteala ning operatsioonijärgseks taastumiseks 20 voodikohta ja 6 mugavustooli.

Päevakirurgia operatsiooniplokis tehakse plaanilisi päevakirurgia operatsioone:

  • Neurokirurgia (nt karpaalkanali operatsioonid)
  • Otorinolarüngoloogia (nt kurgumandlite eemaldamise operatsioonid; kõrvalekaldunud ninavaheseina operatsioonid)
  • Ortopeedia (nt artroskoopilised põlve- ja hüppeliigese operatsioonid; hallux valgus operatsioonid; implantaatide eemaldamised)
  • Pea- ja kaelakirurgia (nt hea- ja pahaloomuliste nahakasvajate operatsioonid, laserkoagulatsioon kasvaja eemaldamised)
  • Näo- ja lõualuukirurgia (nt hea- ja pahaloomuliste nahakasvajate operatsioonid)
  • Uroloogia (nt vasoresektsioonid, tsirkumtsiisiod)
  • Üldkirurgia (nt sapipõie, veenilaiendite, songa ja nahakasvajate operatsioonid)
  • Günekoloogia (nt steriliseerimine, abrasioon)
  • Mammoloogia (nt rinnanäärme resektsioon)

Plaanilisi päevakirurgilisi operatsioone tehakse tööpäeviti kella 8.00 kuni 16.00ni ning päevas keskmiselt kuni 40 operatsiooni. Patsiente opereeritakse viies operatsioonitoas, nendest neljas tehakse üldnarkoosis operatsioone ja ühes lokaalanesteesias operatsioone. Olenevalt erialast ja raskusest võib operatsioon kesta alates 15 minutist kuni 2 tunnini.

Osakonnas on ärkamispalat kaasaegse sisustusega, kus on kõik vajalik, et tagada patsiendi meditsiiniline järelevalve. Osakonnas on kokku 20 voodikohta ja 6 mugavustooli kohta, kus patsiendid võivad peale operatsiooni kosuda. Kui patsiendid on taastunud ning meditsiinilist järelvalvet enam ei vaja, võivad nad minna saatjaga koju.

Kui patsiendid vajavad statsionaarset jälgimist kauem kui osakonna töörežiim seda võimaldab, suunatakse nad statsionaarsetesse osakondadesse vastavalt operatsiooni erialale.

Kirurgidele ja anestesioloogidele on operatsioonitubades abiks ning operatsioonijärgse jälgimise tagavad anesteesiaõed, operatsiooniõed, tehnikud, hooldajad ning õendusjuht ja õendustöö koordinaator. Osakonna koosseisus on õendusjuht, osakonnaõed, hooldajad, kaks sekretäri ja perenaine.

 

Päevakirurgia osakond

Marje Saarik

klienditeenindaja

617 1529

Päevakirurgia osakond

Jane Tamm

sekretär

617 2348

Janika Rukis

Janika Rukis

õendusjuht

617 1527

Eva-Heleen Koit

Eva-Heleen Koit

õendustöö koordinaator

617 2475

Patsiendid tunnustavad meid

Soovin tänada kogu Päevakirurgia tiimi, kes hoolitses väga professionaalselt ja meeldivalt mu eest. Visiit PERHi ei tundunud haiglaskäigu, vaid rohkem sanatooriumikülastusena. Tervist ja jaksu teile!

Karin Rannu

Tänan Jaan Teppi ja päevakirurgia naiskonda meeldiva ravikogemuse eest! Imelik on öelda, et sa tunned ennast keset koroonat opilaual õnnelikuna ja pärast kokkunõelutuna õnnelikult, aga nii see oli. Kirurg, õed ja lõpuks hooldaja soojendatud tekikesega - suur aitäh teile abi ja hoolivuse eest!

Liivi

Tere! Täna hommikul käisin päevakirurgias, et eemaldada labajalal olev dermatofibroom. Tuleb tunnistada, et nii meeldivat kogemust pole ma tervishoius ammu kogenud! Kõik, alates õdedest kuni arstideni, olid äärmiselt sõbralikud ja see teeninduse tase oli väga-väga kõrge! Minu suurimad tänud kogu päevakirurgia personalile! Lugupidamisega

Rein

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI