Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Neuroloogiakeskus

Neuroloogiakeskus arenes välja Mustamäe haigla neurokirurgia osakondadest. 1. jaanuarist 1997 alustasid kaks neuroloogiaosakonda tööd tolleaegse närvikliiniku koosseisus. Nendest kujunes pärast Põhja-Eesti Regionaalhaigla moodustamist neuroloogiakeskus sisehaiguste kliiniku koosseisus. Neuroloogia kui erialakeskuse tekkes oli peamine roll karismaatilisel professoril Rein Zuppingul.

Neuroloogiakeskuse koosseisu kuuluvad

neuroloogiaosakond
neurofüsioloogia osakond
neuroloogiapolikliinik

 

Millega me tegeleme?

Meie keskus diagnoosib ja ravib kõiki neuroloogilisi haigusi. Neuroloogiakeskuses on 34 ravivoodit. Statsionaarsel ravil on üldjuhul erakorralist või suhteliselt kiiret abi vajavad haiged, kellest üle poole moodustavad insulti haigestunud. 2016. aastal hospitaliseeriti meie keskusesse 1580 haiget, nendest 943 insuldi diagnoosiga.

Tulipunktis on intravenoosne trombolüüs. Andmed trombolüüsitud haigete kohta sisestame rahvusvahelisse insuldihaigete trombolüüsi registrisse SITS (Safe Implementation of Treatments in Stroke). Tihe koostöö on taastusravi keskusega. Vajaduse korral kasutame Regionaalhaigla kolleegide, menetlusradioloogide ja neurokirurgide abi. Regionaalhaigla neuroloogiakeskuses on insuldi raviks kättesaadavad kõik olulised diagnostika- ja ravimeetodid. 2017.a. omistas Euroopa Insuldiorganisatsioon meie haiglale hea insuldihaigete ravikvaliteedi eest Plaatina seisundi (Platinum Status), mis tähendab, et oleme hinnatud 573 Euroopa haigla seas parima 5 hulgas. 

Teiste oluliste haigusrühmadena ravime keskuses epilepsia- ja neuroinfektsioonidega haigeid. Keskusel on aastakümnete pikkused traditsioonid raskete, sageli diferentsiaaldiagnostilisi probleeme esitavate patsientide ravimisel. Meie keskus tagab ööpäevase neuroloogilise valveteenistuse.

Polikliinikus võtavad haigeid vastu kõik meie keskuse 16 neuroloogi. Neist kolm, dr Viiu-Marika Rand ja dr Maris Heinsoo teevad vastavate näidustuste korral(eelkõige haiged erinevate düstooniatega) ka botulotoksiini süste. Dr.Sofia Ott ja dr. Laura Leht on oma hoole alla võtnud haiged, kes põevad sclerosis multiplexi.

Neurofüsioloogiaosakond on üks kahest üleriigilisest kompetentsikeskusest. Seda juhib suurte kogemustega arst dr Tea Lepik. Kogenud neurofüsioloogide rolli perifeerse närvisüsteemi ning lihashaiguste ja epilepsia diagnostikas ei ole võimalik üle hinnata. Töötavad kaks elektroneuromüograafi (ENMG) ja üks elektroentsefalograaf (EEG) ning võimalik on teha kvantitatiivset sensoorset testimist.

Lisaks neuroloogidele töötab meie keskuses 22 tublit ja osavat õde ning 12 töökat hooldajat. Keskus korraldab koostöös koolitusteenistuse ja Tartu Ülikooli närvikliinikuga ühiseid neuroloogiakoolitusi nii arstidele kui ka õdedele. Meil töötab meditsiiniteaduste doktor (Katrin Sikk) ja üks neuroloogiadoktorant (Siim Schneider), kellest loodame tulevikus tõhusat abi teadustöö elavdamiseks.

Insuldi ravimisel on Regionaalhaigla neuroloogiakeskusel väga pikaajalised kogemused ning praegu oleme vastavate haigete üldarvult juhtiv neuroloogiakeskus Eestis.

dr Andrus Kreis
neuroloogiakeskuse juhataja

Neuroloogiakeskus

Liidia Tšumitšev

sekretär

617 1967

Patsiendid tunnustavad meid

Tere, tahan tänada Teie haigla personali. Kõik kellega haiglas veedetud ajal kokku puutusin olid väga avatud, viisakad ja professionaalse suhtumisega, mistõttu Teie juures veedetud aeg oli nii meeldiv kui see haiglas üldse olla saab. Nii raviarst dr Viilu kui ka osakonna õdede ja hooldajate kohta ainult parimad sõnad. Ka palatis olnud ühe väga probleemse patsiendiga suheldi ja käituti väga meeldivalt ja kannatlikult. Ravimiseks oli loodud väga positiivne õhkkond ja ka toidud olid väga head ning olemasolev infrastruktuur ja abivahendid väga hea kvaliteediga. Suur aitäh!

Madis

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI