Kaitsemaski kandmine on haiglaruumides kohustuslik.

Regionaalhaiglas kehtib patsientide külastuskeeld. 

Pakkide saatmine on lubatud. Palume pakid jätta haigla infolauda, pakile tuleb märkida patsiendi nimi ja osakond. Loe lähemalt siit

Kui Teil on viirusinfektsiooninähud, teadaolev kontakt COVID-19 haigega või olete viimase 14 päeva jooksul reisinud kõrge riskiga välisriiki (vaata siit), siis palume teiste patsientide ja haiglatöötajate nakkusohutuse tagamiseks vastuvõtule mitte tulla. Vastuvõtuaega saate muuta helistades 617 1049 või kirjutades registratuur@regionaalhaigla.ee.

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi. Teame, et tänane olukord toob kaasa ebamugavusi, mida püüame maksimaalselt vältida. Palume ka meie patsientide tööandjatel tulla vastu oma inimestele, kui nad oma planeeritud arstivisiidi aega haigla palvel ootamatult muudavad ning selle tõttu vajavad ka tööandjate paindlikkust.

Erakorralise ja aegkriitilise ravi tagamine kõigile, nii koroonaviirusega nakatunutele kui ka kõigi teiste probleemidega patsientidele, on meie prioriteet, selle tagamiseks pingutab ühiselt kogu Regionaalhaigla.

 

ennetus


 

 

 

 

 

 

 

 

Surmatõendi väljastamine

Surmatõendi väljastamine alates 01. juulist 2019

Alates 1. juulist 2019 muutus lahkunu surma registreerimine lähedasele kiiremaks ja mugavamaks. Edaspidi ei pea lahkunu lähedane enam kohalikus omavalitsuses surma registreerima, vaid saab matmiseks vajaliku dokumendi (surmatõendi) tervishoiuasutusest. Esmase surmatõendi saab lähedasele väljastada pärast seda, kui surma põhjus on teada ja tervise infosüsteemi edastatud ning surm rahvastikuregistris registreeritud.

Surmatõendeid väljastatakse Regionaalhaiglas kahes korpuses:

  • Mustamäe korpus, Sütiste tee 19, haigla INFO (E–R 7.00–19.00, L–P 9.00–19.00)
  • Hiiu korpus, järelravikliinik, Hiiu 44 – osakondade sekretär, Hiiu 39 – sekretär (E-R 8.00–16.00)

Surmatõendi väljastamisel:

  • Palutakse lähedaselt lahkunu isikukoodi ja isikut tõendavat dokumenti (tõendi saamiseks tervise infosüsteemist küsib infosüsteem tõendi saaja nime, isikukoodi ja seost lahkunuga).
  • Matusebürool peab olema lahkunu lähedase volitus, surmatõendi saajaks märgitakse seose andmeväljale lahkunu lähedase nimi ja matusebüroo esindamine.
  • Tervishoiuasutus väljastab ainult ühe ehk esmase surmatõendi ja selle väljastamine on tasuta, korduva surmatõendi saab maakonnakeskuse kohalikust omavalitsuses.

Välisriigi kodaniku surm

Lähedasele/esindajale väljastab haigla surmateatise ja surma põhjuse teatise. Surmatõendi saamiseks tuleb lahkunu esindajal pöörduda perekonnaseisuametisse.

Kohtuarstliku lahangu ja ekspertiisi järgselt väljastatakse arstlik surmateatis Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi Põhja-Eesti kohtuarstliku ekspertiisiosakonnast aadressil Tervise 30, Tallinn: 

• tööpäeviti kella 9.00–16.30, eelnevalt kokku leppides telefonil 663 6762. 

 

Lahkunu isiklikud asjad

Isiklikud asjad saab kätte osakonnast, kus lahkunu viimati ravil viibis. Tagastamine toimub tööpäeviti surmatõendi ja esindaja isikut tõendava dokumendi alusel. Lahkunu esindajaks võib olla tema pereliige, lähedane või seadusega kehtestatud korras määratud esindaja. Palume leppida osakonda tuleku aeg eelnevalt telefoni teel kokku, et vähendada asjaajamisele kuluvat aega. Väärtasjad ja esemed, mida ei saanud enne matusebüroosse transportimist eemaldada, väljastatakse Tallinna Matusebüroos arstliku surmateatise esitajale isikut tõendava dokumendi alusel.