Programm "Kainem ja tervem Eesti"

Septembrist alustas programm "Kainem ja tervem Eesti". Programmis osalemise kohta lugege SIIT ja raviteenusele registreerumiseks võtke ühendust telefonil 617 2623 või 617 2644 (esmaspäev kuni reede 8.30-17.00) Saatekirja vaja ei ole!

Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliinik

Psühhiaatriapolikliinik − varasema nimetusega dispanser − avati juba 1946. aastal. Praeguses hoones töötame alates 1982. aastast.
Psühhiaatriapolikliiniku koosseisu kuulub ka vaimse tervise kabinet. Kabinet vastutab kohtupsühhiaatriliste ekspertiiside tegemise eest.

Meie poole võivad pöörduda nii lapsed ja noorukid kui ka täiskasvanud üle Eesti. Põhiline teeninduspiirkond on Tallinn ja Harju maakond. Järjest rohkem pöördub Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliinikusse abi saamiseks patsiente ka teistest riikidest. 

Psühhiaatri poole pöördumisel ei ole praegu saatekirja nõuet, kuid parema teeninduse huvides oleks see soovitav, et selguksid  suunamise asjaolud.

Perearstidel on võimalus kasutada e-konsultatsiooni teenust.

Psühhiaatriapolikliinikus töötab igal tööpäeval 09:00 – 15:00 valvearst, kes teenindab erakorralist psühhiaatrilist abi vajavaid patsiente.“

Psühhiaatriaõe vastuvõtt 

Need patsiendid, kellel on ravi juba alustatud ning kes vajavad tervisliku seisundi jälgimist, saavad pöörduda psühhiaatriaõe vastuvõtule. Psühhiaatriaõde nõustab ja abistab ka sotsiaalsete probleemide lahendamisel ning vajaduse korral konsulteerib raviarstiga edasise ravi ja muude probleemide suhtes. Toitumisprobleemide korral nõustab Teid vastava  erialase täiendusega vaimse tervise õde.

Vaimse tervise õe vastuvõtule saavad pöörduda ka lapsed ja noorukid vanuses 6-19 aastat. Õe vastuvõtule saab tulla: 

  • Psühhiaatri suunamisel
  • Vältimatu abi korras
  • Esmaseks nõustamiseks (suunajaks perearst/ pereõde, KOV sotsiaaltöötaja, lastekaitsetöötaja, kooli esindaja. NB! Vajalik lapsevanema nõusolek!)
Esmasel kohtumisel peavad kaasas olema:
  • Lapse/nooruki isikuttõendav dokument
  • Sotsiaalsete ja akadeemiliste oskuste iseloomustus lasteaiast/koolist
  • Lapsega tegeleva spetsialisti poolt eeltäidetud suunamiskiri (LINK).

Esmase vastuvõtu kestvus on 60 minutit

Laste ja noorukitega pöördumisel võtke palun ühendust:

  • õde Kadri Tiivas

Paldiski mnt 52 (polikliinik III korrus)
Tel. 617 2640  (E-R  14:00 – 16:00)
e-mail: kadri.tiivas@regionaalhaigla.ee

  • õde Ille Mikkov

Paldiski mnt 52 (polikliinik III korrus)
Tel. 617 2545    (E-R  14:00 – 16:00)
e-mail: ille.mikkov@regionaalhaigla.ee 

Psühholoogile suunab arst 

  • Psühhiaatriapolikliinikus töötavad kliinilised psühholoogid, kes valdavad erinevaid uuringumetoodikaid ja psühhoteraapiameetodeid (kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia) nii laste kui ka täiskasvanute jaoks. Psühholoogid viivad läbi ka grupiteraapiat erinevate häiretega patsientidele.
  • Pöördudes meie polikliinikusse, on vajaduse korral võimalik teha kõiki Regionaalhaiglas teostatavaid uuringuid ja konsulteerida teiste erialaarstidega. Ambulatoorses ravis on meil võimalik kasutada kõige efektiivsemaid ja kaasaegsemaid ravimeetodeid, nagu elekterimpulssravi, alates sept. 2016.a. transkraniaalne alalisvoolu stimulatsioon.

Psühhiaatripolikliiniku lahtiolekuajad 

Psühhiaatriapolikliinik on avatud E–R kella 9–17. 
Psühhiaatriapolikliinikusse võib pöörduda saatekirjata, registreerides end registratuuri telefonidel 617 2644 või 617 2623 või digiregistratuuris.
Registratuur on avatud kella 8.30–17.00. 

Psühhiaatriakliiniku polikliinikus töötavad kogenud ja kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistid – arstid, õed, psühholoogid.

Dr Ülo Kallassalu
Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliiniku juhataja

 

 

 

Psühhiaatriapolikliinik

Helja Pihlak

sekretär

6172619

Ülo Kallassalu

Ülo Kallassalu

juhataja

6172617

Ragne Läheb

Ragne Läheb

õendusjuht

6172639

Psühhiaatriapolikliinik

Estike Mägi

sekretär

617 2516