Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Programm "Kainem ja tervem Eesti"

Septembrist alustas programm "Kainem ja tervem Eesti". Programmis osalemise kohta lugege SIIT ja raviteenusele registreerumiseks võtke ühendust telefonil 617 2582 (esmaspäev kuni reede 8.30-17.00) või e-postil kte@regionaalhaigla.ee Saatekirja vaja ei ole!

Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliinik

Psühhiaatriapolikliinik − varasema nimetusega dispanser − avati juba 1946. aastal. Praeguses hoones töötame alates 1982. aastast.
Psühhiaatriapolikliiniku koosseisu kuulub ka vaimse tervise kabinet. Kabinet vastutab kohtupsühhiaatriliste ekspertiiside tegemise eest.

Meie poole võivad pöörduda nii lapsed ja noorukid kui ka täiskasvanud üle Eesti. Põhiline teeninduspiirkond on Tallinn ja Harju maakond. Järjest rohkem pöördub Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliinikusse abi saamiseks patsiente ka teistest riikidest. 
Psühhiaatriapolikliinikusse pöördumisel ei ole vaja saatekirja. Kogu lahtiolekuaja töötab ka valvepsühhiaater, kes teenindab erakorraliselt abi vajavaid ja eelregistreerimata patsiente, nii lapsi kui ka täiskasvanuid. See tähendab, et abi võib saada ka samal päeval. Alates aprill 2017.a. on perearstidel võimalus kasutada e-konsultatsiooni teenust. 

Psühhiaatriaõe vastuvõtt 

Need patsiendid, kellel on ravi juba alustatud ning kes vajavad tervisliku seisundi jälgimist, saavad pöörduda psühhiaatriaõe vastuvõtule. Psühhiaatriaõde nõustab ja abistab ka sotsiaalsete probleemide lahendamisel ning vajaduse korral konsulteerib raviarstiga edasise ravi ja muude probleemide suhtes. Toitumisprobleemide korral nõustab Teid vastava  erialase täiendusega vaimse tervise õde.

Vaimse tervise õe vastuvõtule saavad pöörduda ka lapsed ja noorukid vanuses 6-19 aastat. Õe vastuvõtule saab tulla: 

 • Psühhiaatri suunamisel
 • Vältimatu abi korras
 • Esmaseks nõustamiseks (suunajaks perearst/ pereõde, KOV sotsiaaltöötaja, lastekaitsetöötaja, kooli esindaja. NB! Vajalik lapsevanema nõusolek!)
Esmasel kohtumisel peavad kaasas olema:
 • Lapse/nooruki isikuttõendav dokument
 • Sotsiaalsete ja akadeemiliste oskuste iseloomustus lasteaiast/koolist
 • Lapsega tegeleva spetsialisti poolt eeltäidetud suunamiskiri (LINK).

Esmase vastuvõtu kestvus on 60 minutit

Laste ja noorukitega pöördumisel võtke palun ühendust:

 • õde Rimma Semjonova

Paldiski mnt 52 (VII osakonna juures)
Tel.  617 2566   (E-R  8:30 – 9:30)
e-mail: rimma.semjonova@regionaalhaigla.ee

 • õde Kristina Boitsova

Paldiski mnt 52 (polikliinik III korrus)
Tel. 617 2640  (E-R  11:00 – 12:00)
e-mail: kristina.boitsova@regionaalhaigla.ee

 • õde Ille Mikkov

Paldiski mnt 52 (polikliinik III korrus)
Tel. 617 2545    (E-R  13:00 – 14:00)
e-mail: ille.mikkov@regionaalhaigla.ee

Psühholoogile suunab arst 

 • Psühhiaatriapolikliinikus töötavad kliinilised psühholoogid, kes valdavad erinevaid uuringumetoodikaid ja psühhoteraapiameetodeid (kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia) nii laste kui ka täiskasvanute jaoks.  Asendada lause „Tegevusterapeut kasutab spetsiaalselt psüühikahäiretega patsientidele mõeldud vaimset võimekust parandavat arvutiprogrammi CogPack. Selline huvitav lähenemine on saanud patsientidelt hea vastuvõtu lausega:  „Psühholoogid viivad läbi ka grupiteraapiat erinevate häiretega patsientidele“
 • Pöördudes meie polikliinikusse, on vajaduse korral võimalik teha kõiki Regionaalhaiglas teostatavaid uuringuid ja konsulteerida teiste erialaarstidega. Ambulatoorses ravis on meil võimalik kasutada kõige efektiivsemaid ja kaasaegsemaid ravimeetodeid, nagu elekterimpulssravi, alates sept. 2016.a. transkraniaalne alalisvoolu stimulatsioon.

Psühhiaatripolikliiniku lahtiolekuajad 

Psühhiaatriapolikliinik on avatud E–R kella 9–17, kolmapäeviti kella 9–19. 
Psühhiaatriapolikliinikusse võib pöörduda saatekirjata, registreerides end registratuuri telefonidel 617 2644 või 617 2623 või digiregistratuuris.
Registratuur on avatud kella 8.30–17.00 ja kolmapäeval kella 8.30-19.00

Psühhiaatriakliiniku polikliinikus töötavad kogenud ja kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistid – arstid, õed, psühholoogid.

Dr Ülo Kallassalu
Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliiniku juhataja

 

 

 

Psühhiaatriapolikliinik

Registratuur

617 2644 või 617 2623

dr Ülo Kallassalu

dr Ülo Kallassalu

juhataja

617 2617