Neurokirurgia keskus

Tagame aastaringse ööpäevase erakorralise neurokirurgilise abi kogu Põhja- ja Lääne-Eesti elanikkonnale ning teeme keskmiselt 500 erakorralist operatsiooni aastas. 
Traumaatiliste peaajuvigastuste ravi kohta lugege lähemalt Regionaalhaigla Traumakeskuse kodulehelt.

Regionaalhaigla neurokirurgia keskus on suurim plaaniliste ja erakorraliste neurokirurgiliste haigete raviga tegelev keskus Eestis. Meie keskuse meeskonnas töötavad 7 neurokirurgi, 14 õde, 5 abiõde ja 16 hooldajat. Meil on 40 ravivoodit (neist 6 intensiivravivoodit).

Igal aastal teeme keskuses rohkem kui 1500 neurokirurgilist operatsiooni, konsultatiivses polikliinikus konsulteerime aastas kuni 5500 ambulatoorset neurokirurgilist haiget ja teeme keskmiselt 400 päevakirurgilist operatsiooni aastas.

Neurokirurgia keskuses on kõik tänapäevased neurokirurgiliste haigete ravi ja diagnostika võimalused. Ravime kesknärvisüsteemi kirurgilisi haigusi (peaajukasvajad, ajuveresoonte haigused, ajutraumad jne), lülisamba degeneratiivseid haigusi (lülide vaheketaste väljasopistused, lülisambakanali ahenemine) ning perifeersete närvide pitsumisi ja vigastusi.

Koolitame keskuses ka residente ning neurokirurgid osalevad erinevates uurimisprogrammides ja -projektides. Meie õed on hinnatud praktikajuhendajad õenduse ja ämmaemanda eriala tudengitele. Koostöös Regionaalhaigla teiste erialade spetsialistidega (radioloogid, intensiivraviarstid, neuroloogid, onkoloogid) suudame tagada maksimaalselt kompleksse, kvaliteetse ja kiire neurokirurgilise abi kõigile oma patsientidele. Järjekorra pikkus ambulatoorsele vastuvõtule ja statsionaarsele ravile sõltub haiguse raskusest ja iseloomust.

Virge Vatter

sekretär

617 1917

Egeli Keldo-Toome

õendusjuht

617 1930

Patsiendid tunnustavad meid

Olin haiglas ajukasvaja operatsioonil ning soovin tänada mind opereerinud dr Mihkel Leinerit ja tema noort kolleegi dr Avi Allanit, kes leidsid kiire võimaluse operatsiooniks. Nende töö on väga tänuväärne ning soovin edasiseks jaksu ja edu. Samuti tänan 19.02 operatsioonitoas viibinud anestesioloogi ja teda assisteerinud õde.

Silvi Vesi

Kogemus suuresti positiivne algusest lõpuni. Kahjuks ei näinud Dr. Kennet Kõivu, kes mind eeldatavalt opereeris, kuid kiidan nii teda kui sõnumitoojat - väga mõnus, konkreetne ning detailne kirjeldus sellest mis on ja olema saab. Patsiendina tundsin end turvaliselt ning hoituna. Eriline tänu meedikule, kes ärkamispalatis olemise inimliku soojuse, empaatia ning imerohuga mõnusaks tegi. Sain Teile vaid käega viibata, aitäh! Ma ei öelnud hommikul asjata, et kahju on lahkuda. Ei tea põhjust, kuid need kolm ja veidi peale neurokirurgias veedetud päeva oli justkui retk läbi udu, mistõttu löön häbis silmad maha ning tunnistan, et ei mäleta nimeliselt kedagi peale Dr. Kõivu. Kogu neurokirurgia kollektiivile soovin siiralt edu Teie raskes, kuid tänuväärses töös, sinnajäänutele kiiret paranemist. Aitäh kõigile!

Egon Piik

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI