Neurokirurgia keskus

Tagame aastaringse ööpäevase erakorralise neurokirurgilise abi kogu Põhja- ja Lääne-Eesti elanikkonnale ning teeme keskmiselt 500 erakorralist operatsiooni aastas. 
Traumaatiliste peaajuvigastuste ravi kohta lugege lähemalt Regionaalhaigla Traumakeskuse kodulehelt.

Regionaalhaigla neurokirurgia keskus on suurim plaaniliste ja erakorraliste neurokirurgiliste haigete raviga tegelev keskus Eestis. Meie keskuses töötab kaheksa neurokirurgi ning meil on 40 ravivoodit (neist 6 intensiivravivoodit).

Igal aastal teeme keskuses rohkem kui 2000 neurokirurgilist operatsiooni, konsultatiivses polikliinikus konsulteerime aastas kuni 8500 ambulatoorset neurokirurgilist haiget ja teeme keskmiselt 600 päevakirurgilist operatsiooni aastas. 

Neurokirurgia keskuses on kõik tänapäevased neurokirurgiliste haigete ravi ja diagnostika võimalused. Ravime kesknärvisüsteemi kirurgilisi haigusi (peaajukasvajad, ajuveresoonte haigused, ajutraumad jne), lülisamba degeneratiivseid haigusi (lülide vaheketaste väljasopistused, lülisambakanali ahenemine) ning perifeersete närvide pitsumisi ja vigastusi.

Koolitame keskuses ka residente ning neurokirurgid osalevad erinevates uurimisprogrammides ja -projektides. Koostöös Regionaalhaigla teiste erialade spetsialistidega (radioloogid, intensiivraviarstid, neuroloogid, onkoloogid) suudame tagada maksimaalselt kompleksse, kvaliteetse ja kiire neurokirurgilise abi kõigile oma patsientidele. Järjekorra pikkus ambulatoorsele vastuvõtule ja statsionaarsele ravile sõltub haiguse raskusest ja iseloomust.

Neurokirurgia keskus

Koidu Boza

sekretär

617 1917

dr Mihkel Leiner

dr Mihkel Leiner

keskuse ülemarst

617 1015

Egeli Keldo-Toome

keskuse õendusjuht

617 1930

Patsiendid tunnustavad meid

Olin haiglas ajukasvaja operatsioonil ning soovin tänada mind opereerinud dr Mihkel Leinerit ja tema noort kolleegi dr Avi Allanit, kes leidsid kiire võimaluse operatsiooniks. Nende töö on väga tänuväärne ning soovin edasiseks jaksu ja edu. Samuti tänan 19.02 operatsioonitoas viibinud anestesioloogi ja teda assisteerinud õde.

Silvi Vesi

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI