II sisehaiguste osakond

Sisehaiguste osakondades ravime peamiselt erakorralisi patsiente, 2019. aastal oli erakorraliselt hospitaliseeritud patsiente üle 94%. Osakonnas ravitakse väga erinevate diagnoosidega abivajajaid: kõrgvererõhktõbi, südamepuudulikkus, kasvajad ja kasvajate ravijärgsed tüsistused, tromboosid, mürgistused, verehaigused, hingamiselundite ja kuseteede haigused, septilised seisundid. Suur osa abivajajatest on ebaselgete diagnoosidega, mida lahendades kasutame kõiki meie haigla kõrgtehnoloogilisi võimalusi ja haiglas töötavaid erispetsialiste. Ravi toimub vastavalt rahvusvahelistele juhistele ning meie sisearstid täiendavad pidevalt oma teadmisi nii Eestis kui välismaal.

Kõik meie arstid võtavad vastu ka konsultatiivses polikliinikus. Sisearsti vastuvõtule on oodatud erinevate diferentsiaaldiagnostiliste probleemidega patsiendid ning ravi korrigeermiseks, kui olemasolev ravi ei ole soovitud tulemust andnud. Tromboosikabinetti on oodatud saatekirjaga konsultatsioonile venoosse tromboosiga patsiendid, kes vajavad täiendavat diagnostikat tromboosi põhjuste väljaselgitamiseks ning nõustamist ravi kestvuse, lõpetamise ja edaspidise sekundaarse profülaktika suhtes. Nõustame ka kõrge tromboosiriskiga patsiente operatsiooni eel, ajal ning järel (profülaktika). Nõustame ja jälgime onkoloogilise diagnoosiga patsiente, kes vajavad antikoagulantravi. Tromboosiõde nõustab iseseisvalt veenitromboosiga haigeid elustiili, kompressioonravi sukkade kandmise ja antikogulantravi küsimustes.

Alates 2019. aastast ravime patsiente ka päevaravis.

II sisehaiguste osakond asub 4. korrusel.

II sisehaiguste osakond

Anne-Ly Teas

sekretär

617 1756

II sisehaiguste osakond

Margit Triik

õendusjuht

617 2079

Patsiendid tunnustavad meid

Soovin tänada 7. juulil hommikuses vahetuses olnud EMO töötajaid, absoluutselt kõik, kellega kokku puutusin, olid väga sõbralikud ja tähelepanelikud. Erilised kiidudõnad saadaksin ühele praktikandile, kahjuks tal nimesilti polnud, aga oli ca 40 ringis meesterahvas, õpib erakorralise meditsiini tehnikuks. Fantastiline suhtumine tema poolt, loodetavasti on tulevikus kõik meditsiinitöötajad samasugused!

Maris

Tere. Sooviksin avaldada oma siirast tänu ja imetlust Teie asituse töötajatele. Minu ema Ann Sargla viibis Teie haiglas sisehaigustes 2 osakond ja hiljem suunati ta Hiiu 44 dr. Ossipovi järelravi osakonda. Kiidaks Teie kōiki nendes osakondades töötajaid abivalmiduse ja südamega tehtud töö eest. Jõudu ja vastupidavust selles.

Marit

Viibisin II sisehaiguste osakonnas 14.11.2019-30.01.2020. Soovin tänada kogu südamest osakonna meeskonda. Osakonnas on sõbralik õhkkond ja pädev personal. Suured tänud mind ravinud ja aidanud arstidele: Küllike Palk ja Kadri Remmel. Olge tuhandest tänatud!

Olga

Avaldame suurimat tänu II siseosakonna raviarstidele dr. H. Ilumetsale ja dr. K. Soonele ning kõigile osakonna õdedele, põetajatele ja hooldajatele. Põhjalik, toetav, professionaalne, hoolitsev ja inimlik suhtumine raske haigusega eaka proua ravimisel. Tervist teile ja teie peredele! Urmas, Elo

Elo

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI