Intensiivravikeskus

Oleme Eestis ainus põletuskeskus, lisaks võimaldame kehavälist organtoetust (ECLS) ja baroteraapiat. 

Anestesioloogiakliiniku intensiivravikeskuse koosseisu kuuluvad I, II ja III intensiivravi osakond ning barokamber Mustamäe meditsiinilinnakus. Toetame üliraskes seisundis patsiente vajalike uuringute, pideva jälgimise ja organsüsteeme toetavate ravimeetodite abil. Intensiivravi osakondades on 40 voodikohta ja aastas viibib meie keskuses ravil ligi 1800 patsienti. 

Intensiivravikeskuses töötab patsientide ja nende lähedaste heaks ligi 200 spetsialisti: anestesioloogid, intensiivraviarstid, intensiivraviõed ja hooldajad. Lisaks osalevad meeskonnatöös füsioterapeudid, logopeedid, kliiniline proviisor, psühholoog ning hingehoidja. 

Meie hooliv personal toetab patsienti ja tema lähedasi kogu intensiivravil viibimise aja.

Võimaldame patsiendi lähedastele paindlikku külastust, kaasame neid ravi puudutavatesse otsustesse ja võimaldame osaleda patsiendi igapäevastes toimingutes. Püüame säilitada patsiendi ööpäevarütmi, tagada piisava une ja toitumise ning alustada varakult füsioteraapiaga, et toetada kiiremat paranemist ja hoida intensiivravieelset elukvaliteeti.

Keskuse eesmärk on pakkuda kvaliteetset intensiivravi ning olla kursis uusimate erialasuundadega. Oleme aktiivsed lektorid ja praktikantide juhendajad ning sisekoolituste korraldajad. Oleme praktikabaasiks erinevate erialade tudengitele ja residentidele, panustame tervishoiutöötajate koolitustesse ning edendame erialade arengut. Uute õendustöötajate liitumisel meeskonda rakendame neljakuulist süvendatud õppeaega. 

Keskuse töös toetame teadustöö läbiviimist ja tõenduspõhiste tegevuste rakendamist patsiendi raviteekonna parandamiseks ja lähedaste toetamiseks. 
 

Intensiivravikeskus

Marju Mitt

sekretär

617 1384

Kairi Marie Riigor

juhataja

617 2795

Piret Kleemann

Piret Kleemann

õendusjuht

617 2794

2019. aastal sai aasta meeskonna tiitli e-intensiivravi meeskond, kes on järjekindlalt panustanud paberivaba ja innovaatilise e-intensiivravi projekti arengusse. Regionaalhaigla võttis esimese haiglana Eestis kasutusele e-intensiivravi süsteemi, mis jätab arstidele ja õdedel rohkem aega patsientidega tegeleda.