Ortopeediakeskus

Kirurgiakliiniku ortopeediakeskus koosneb neljast osakonnast, kus töötab kokku 27 arsti.

Keskuse koosseisu kuuluvad:

I ortopeedia osakond
II ortopeedia osakond
III ortopeedia osakond
plastikakirurgia üksus; põletusravi üksus; käekirurgia üksus septilise luu-liigese kirurgia üksus
ortopeediapolikliinik

Asume Regionaalhaigla Mustamäe korpuses (J. Sütiste tee 19). Keskusesse tuuakse ravile keerulisemate, ägeda ortopeedilise trauma haigusjuhtudega patsiendid.

Keskuse peamised ravisuunad

Oleme ortopeedilise endoskoopia ehk artroskoopia alal Eesti juhtiv keskus. 
 • puusa-, põlve, õla- ja küünarliigeste endoproteesimine (aastas kuni 650)
 • õlaliigese rekonstruktiivsed operatsioonid (peamiselt artroskoopiliselt): õlaliigese ebastabiilsus, rotaatormanseti taastamine
 • põlveliigese rekonstruktiivsed operatsioonid (peamiselt artroskoopilised), ristatisidemete taastamine, võruketaste õmblus või osaline resektsioon, lisaks korrigeerivad osteotoomiad põlveliigese piirkonnas algava artroosi korral
 • puusaliigese artroskoopia erinevate haigusseisundite korral
 • labajala rekonstruktiivsed operatsioonid
 • labakäe ja randmepiirkonna operatsioonid
 • vaagnapiirkonna korrigeerivad osteotoomiad Ganzi meetodil puusaliigese düsplaasia korral
 • korrigeerivad osteotoomiad pärast valesti kinnikasvanud luumurde
 • luumurdudega seotud tüsistuste ravi, sealhulgas
  - osteomüeliit
  - ebaliigeste ravi
  - luudefektide täitmise operatsioonid nn luutransport
 • labajala ja käe spetsiifiliste infektsioonide ravi
 • polü- ja liittraumadega kannatanute ravi

Keskuse ortopeediaosakondades arendame edukalt miniinvasiivset põlve- ja puusaliigeste endoproteesimise kirurgiat, preventiivset puusaliigese artroosi kirurgilist ravi, ortopeedilist käekirurgiat.

Aastas teeme ca 700 eri artroskoopilist operatsiooni põlve-, õla-, küünar-, hüppe- ja randmeliigestel. Ligi 150 neist on rekonstruktiivsed ehk taastavad protseduurid. Üle 60% haigeid on erakorralised. Traumadega patsientide arv suureneb iga aastaga, mistõttu põhiliselt teevad meie keskuse arstid valvetööd ja ravivad erakorralisi haigeid.

Traumaravi võimaluste ja meetodite kohta lugege lähemalt Regionaalhaigla Traumakeskuse kodulehelt.

 

Põletusravi

Keskuse koosseisus on ka Eestis ainulaadne üksus, kus ravime põletustraumadega haigeid ning teeme ka erinevaid naha plastilisi operatsioone muudele ortopeedilistele ja kirurgilistele haigetele.

Aastas teeme keskuses ligi 3500 operatsiooni ja ravime ca 4000 haiget. Ambulatoorselt teenindame ligi 21 000 patsienti.

Keskus on õppe- ja praktikabaas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilastele ja residentidele. Teeme teadusalast koostööd nii Eesti kui ka teiste riikide meditsiiniuuringute keskustega.

Põletustraumade ravi kohta lugege lähemalt Regionaalhaigla Traumakeskuse kodulehelt.

Vahur Metsna

keskuse juhataja

617 1711

Patsiendid tunnustavad meid

Dr Vello Linnamäe! Tänan Teid südamest, et andsite õiget ja kiiret abi ootamatult tekkinud valude vastu paremas puusas.Jõudu ja tervist teile!

Marin Puskar

Tänan kogu südamest Dr Mark Kuznetskit ja tema juhitud osakonda hästi osutatud teenuse eest. Erilised tänud hooldaja Liia Nurmsalule! Tänades, Hille Ainsar

Hille Ainsar

Suur tänu dr Villem Tederile, kes opereeris minu poja Mihkli kätt ja pani murdunud, kildudega luu kokku tagasi. Olen väga tänulik ka sõbralikele õdedele, kes olid lahked, abivalmis ja tegid ka noorele patsiendile nalja ja aitasid Mihklil üle saada keerulisest olukorrast. Samuti on mul hea meel dr Tederi pühendunud töösse suhtumisest, sest poja räägitud tagasiside kodus oli antud ülivõrretes. Poeg rääkis kodus, et arst oli igati usaldusväärse töösse suhtumisega - just selline nagu oskaks oodata kõige suuremate ootuste korral. Samuti mainis mu laps, et isegi arsti seljakott, millega doktor Teder hommikul tööle tuli oli just sellise usaldusväärse väljanägemisega. Veelkord suur tänu! Piret

Piret Simmo

Tere! Soovin südamest tänada kõiki toredaid õdesid, kes aitasid mul peale põlveoperatsiooni haiglas taastuda. Esimene öö algas väga valuliselt, kuid õdede kiire reageerimine parandas koheselt enesetunnet. See, kuidas tunti muret minu enesetunde pärast, oli väga positiivne. Eraldi soovin tänada dr Kaspar Rõivaseppa, kes mind opereeris. Nüüd olen juba kodusel ravil ja usun,et üsna pea saan ilma karkudeta käia!

Sten Kase

Palun edastada tänu mulle patsiendina osaks saanud professionaalse abi, soojuse, hoolitsuse ja südamliku tähelepanu eest III ortopeedia osakonna personalile: doktor Ants Kass; õed: Jevgenia Schultz, Marina Romanovskaja, Tatjana Putškova, Tatjana Aare, Triinu Tamm, Julia Lazareva, Diana Tarassova, Maris Kiisel ja eriti Gierde Tolkaćiova; hooldajad: Elena Bayutina, Viktoria Kitšinskaja, Marika Pajula, Vera Šalaginova, Katrin Kull, Svetlana Vassiljeva, Jelena Zaikova. Samuti tänan professionaalse abi ja hoolitsuse eest sisekliiniku füsioterapeut Ants Tutti.

Maret

Proovige endale ette kujutada, et oled lõiganud ketaslõikuriga küünarvarre kohalt läbi arteri ja kõik muu, mis seal lõigata on, ning kiirabi sõidutab sind lõikuslauale, mis on valmis pandud sinu käe amputatsiooniks. Kujutasite? Ja nüüd kujutage ette ärkamist pärast operatsiooni kirurgi hääle peale, mis palub sõrmi liigutada – jah, sul on käsi küljes ja su sõrmed liiguvad! Kui suutsid neid kahte hetke ette kujutada, siis kujutad ka ette, kui tohutult tänulik olen haigla inimestele. Eriti aga kirurgidele, kelle professionaalsus ja kujutlusvõime mu käe ja elu päästsid – aitäh, Indrek Soosaar, Kristo Kask ja Andres Idla!

Peep

Peale rasket juhtumit viidi mind PERH ortopeedia I osakonda ning tehti kaks jala operatsiooni. Tahaksin südamest tänada kogu osakonna personali abi ning meeletult toreda suhtumise eest. Koormus on suur, aga kõigi eest proovitakse maksimaalselt hoolitseda. Olen tõesti tänulik ning nii head kogemust pole mul elus haiglaga olnud. Suured tänud ka valuravi õele, kes raskel hetkel appi tuli (kahjuks nime ei tea). Jõudu ja edu Teile!

Karin

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI