Plastikakirurgia

Definitsiooni (Euroopa Meditsiinispetsialistide Ühendus, EMU) järgi on plastikakirurgia kirurgilise meditsiini osa, mis tegeleb inimkeha nähtavate osade deformatsioonide ja vaegmoodustiste taastamise, parandamise ja korrigeerimisega ning kasutab selleks kudede taastamise, ümberpaigutamise ja siirdamise meetodeid. Teisisõnu, plastika- ja rekonstruktiivkirurgia on erialade vaheline kirurgiline eriala, mis on suunatud kaotatud vormi ja funktsiooni (võivad olla nii kaasasündinud kui omandatud) taastamisele ja see pole piiritletud konkreetse kehaosaga.

Termin plastikakirurgia on tuletatud kreekakeelsest sõnast pastikos, mis tähendab muutma, vormima, kujundama.

Plastikakirurgia on üks vanemaid kirurgilisi erialasid, mille ajalugu mõõdetakse aastatuhandetega.

Tänapäevases mõistes rekonstruktiivkirurgilisi protseduure tehti juba Vana-Indias, kust on pärit esimesed kirjalikud viited kirurgiliste operatsioonide kohta (nn India ninaplastika ca 700 aBC).

Plastikakirurgia Regionaalhaiglas

Regionaalhaigla plastikakirurgia polikliinikus ja osakonnas pakume erinevaid tänapäevaseid ravivõimalusi mitmesuguste kaasasündinud ja omandatud pehmekoe defektide korral. Tegeleme nii eelnevatest kirurgilistest operatsioonidest, haigustest ja traumadest tingitud probleemidega (s.h rindade taastamine nii proteesmaterjali kasutamise kui oma kudedega vähioperatsiooni järgselt ning koostöös mammoloogidega ka kohene taastus). Lisaks tegeleme meditsiiniliselt näidustatud keha kontuurimisega/reduktsioonplastikaga (nt rinnanäärmete vähendamine, kõhu eesseina plastika, lastel operatsioonid eemalasetsevate kõrvade korral).

Meie osakond on ainus spetsialiseeritud põletusravi keskus Eestis, seega tegeleme nii põletuse ägeda faasi raviga, aga ka hilisrekonstruktsiooniga nt põletushaavadest tingitud armistumise korral.

Plastikakirurgia lähimad siduserialad on mammoloogia, traumatoloogia, pea- ja kaelakirurgia ja üldkirurgia.

Oma osakonnas pakume ka välimuskirurgia ehk esteetilise kirurgia teenust.