Taastusravi keskus

Regionaalhaigla taastusravi keskus on suurim kompleksset taastusravi osutav keskus Põhja-Eestis.

Taastusravi tegeleb haigusest või traumast häirunud funktsioonide taastamise, säilitamise või puudega kohanemisega. Taastusravile suunamise näidustuseks ei ole haigus, vaid haiguse või vigastuse tagajärjel tekkinud kehalised või vaimsed häired. Need võivad avalduda kas liikumis-, siirdumis-, tasakaalu-, taju-, mälu-, neelamis-, kõne- või muude häiretena. 

Häirete mitmekesisuse tõttu on raviprotsessi kaasatud erinevate taastusravi siduserialade spetsialistid, kelle erialane kompetents saab kokku taastusravi vajava haige juures kompleksse ravi näol. Taastusravi protsess toimub meeskonnatöö printsiibil. Taastusravi keskuses töötavad taastusarstid, psühholoogid, füsioterapeudid, lümfiterapeudid, tegevusterapeudid, logopeedid, õendustöötajad, sotsiaaltöötaja. 

Keskus on ka praktikabaas füsioteraapia ja tegevusteraapia tudengitele.

Taastusravi keskus asub kahes Regionaalhaigla korpuses. Mustamäe meditsiinilinnakus (J. Sütiste tee 19) osutatakse ambulatoorset taastusravi ning Sõle korpuses (Sõle 16) nii ambulatoorset kui statsionaarset taastusraviteenust. Taastusravi keskus on Sotsiaalkindlustusameti ja Töötukassa partner sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni vallas. 

SOTSIAALNE JA TÖÖALANE REHABILITATSIOON 

 

Taastusravi keskus

Lea Viiroja

sekretär

617 1971

Annelii Jürgenson

Annelii Jürgenson

juhataja

617 1916

Katrin Kõre

Katrin Kõre

juhtiv füsioterapeut

617 1740

Patsiendid tunnustavad meid

Tänan väga minu arsti dr Maret Tammeka professionaalse ja hooliva suhtumise eest! Määratud pikk ravi oli leevendav ja tulemusrikas. Tänan väga õde Anželika Labunets ja õde Ene Lorits suure soojuse ja sõbralikkusega protseduuride läbiviimise eest, nii et need muutusid ootamisväärseks.

Patsient RN

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI