Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Blogi

referentlabor.jpg

Veerandsada aastat vereuuringute täppisteadust

Verekeskuses ei tegelda mitte ainult doonorivere kogumise ja veretoodete tootmisega, vaid meil on ka Eesti referentlabor, kus tegeletakse patsientide spetsiifiliste vereuuringute ja -sobitamisega. Labor on sobiva vere leidmiseks valvel 24/7 (ööpäev läbi), sest keskeltläbi on 140–150 korral aastas vaja kiiret vereülekannet antikehadega patsientidele tööpäevaväliselt. Referentlabori tööst räägib labori juhataja-ülemarst dr Ulvi-Kaire Kongo.

02.08.2018
Dr Kaspar Rõivassepp

Ortopeed Kaspar Rõivassepp: Vigastusi ja nende põhjuseid on väga erinevaid

Aprill on lisaks südamekuule ka liikumiskuu ning paraku puutuvad traumadega kokku mitte ainult profisportlased, kelle vigastustest kuuleme alati enne tiitlivõistlusi, vaid ka harrastussportlased. Kuidas peaksime sporditrauma puhul käituma, sellest räägib tunnustatud ortopeed Kaspar Rõivassepp, kelle nii-öelda nišitöö on põlveliigese erinevad vigastused. „Kui hüppeliigese väänamine ajab liigese alati paiste, siis põlveliiges läheb paiste siis, kui seal sees on midagi katki läinud ning seda peaks kindlasti arstile näitama,“ rõhutab dr Rõivassepp. 

18.04.2018
Reimets.jpg

Kardiointensiivravi osakond on koht, kus arstid patsiendi südame eest sõna otseses mõttes võitlevad

Eestis on ainult kaks III etapi  kardiointensiivraviosakonda, üks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja teine Tartu Ülikooli Kliinikumis, kus ägeda südamelihase infarkti, südamepuudulikkuse ja kopsutursega patsiendile tagatakse tippkvaliteedi tasemel abi. Akuutse vormiga südamehaigused vajavad lisaks põhjalikule ravile kiiret tegutsemist. Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardiointensiivravi osakonna juhataja dr Julia Reinmets avab oma töö spetsiifikat.

09.04.2018

Pages

Subscribe to