Blogi

Regionaalhaigla traumakeskus

Põhja-Euroopa traumakeskustes on läbivate kõhuvigastuste käsitlus kõrgel tasemel

Rahvusvahelise mitmekeskuselise uuringu tulemusel on ilmunud ingliskeelne artikkel "Selective non-operative management of penetrating abdominal injuries at Northern European trauma centers: the NordiPen Study". Kõnesolevas artiklis vaadeldakse kõhupiirkonna noa- ja laskevigastuste käsitluse tulemeid ja standardeid. Uuring näitab, et Põhja-Euroopa traumakeskused (sealhulgas ka Regionaalhaigla) on läbivate kõhuvigastuste selektiivsel mitte-operatiivsel käsitlemisel kõrgel tasemel. Uuringut juhtisid Regionaalhaigla arstid – juhtivad uurijad olid dr Sten Saar erakorralise kirurgia keskusest ja prof Peep Talving juhatusest.

07.09.2021
Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere

Tarmo Soomere: "Eeskuju ehk iseend muutes muudame maailma."

Avaldame Eesti Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere Regionaalhaigla tervishoiujuhtide õhtusöögil peetud kõne arvamusloo kujul. Eeskuju kategooria on üks selliseid mõisteid, millele ei ole – ka teoreetiliselt – võimalik anda ühest määratlust. See on nagu ilu, mis on alati vaataja silmades. Kindlasti kuulub selle kategooria juurde veel vähemalt üks kaasteeline. Tavatähenduses mõeldakse rohkemat, sageli arvestatavat osa ühiskonnast. Mis tähendab, et kaudselt on mängus mitmed maailmad: paljude inimeste mõttemaailmad ja väärtusruumid.

18.07.2021
AG8J0993.jpg

Juhatuse esimehe Agris Peedu kõne tervishoiujuhtidele tunnustusüritusel

Arstid on alati eeskujuks olnud. Nii ka jätkuvalt aastal 2021. Kui neli aastat tagasi panime aluse traditsioonile tähistamaks Regionaalhaiglas vabariigi iseseisvumist, siis märkisin oma kõnes kui oluline oli iseseisvumisel arstide panus. Järgnevatel kümnenditel on see eeskuju jätkunud. Samas muutuvas ühiskonnas ja muutuvas inforuumis, saab eeskujuks saada, olla ja jääda üksnes siis kui ühiskonna suunas ollakse avatud.

09.07.2021
verekeskus

Doonori ainus motiiv vereloovutuseks peab olema heategevus. 80 aastat veredoonorlust

Iga loovutatud veredoos aitab päästa kellegi elu. Et tähistada 80 aastat veredoonorlust ja arutleda vereloovutuse oleviku ja tuleviku üle, on saates külas Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep ja Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse juhataja dr Helve König. Saame teada, kuidas on korraldatud verekeskuse töö ja mille alusel doonoreid verd loovutama lubatakse. Mis juhtub siis, kui verekeskuses sobivat verd saadaval pole? Kuidas on tagatud doonorivere ohutus patsiendile?

14.06.2021

Pages

Subscribe to