Kiirabikeskus

Kiirabisüsteemis töötavad õed on oma ala professionaalid, kes on kursis kõigi tänapäevaste diagnostika- ja ravimeetoditega kiirabis.

Regionaalhaigla kiirabikeskus loodi 1. oktoobril 2013, selle koosseisu kuuluvad kiirabiosakond koos telemeditsiini üksusega, reanimobiiliosakond koos väikesaarte üksusega ja katastroofimeditsiini osakond. Keskuses töötab 12 kiirabibrigaadi, 2 reanimobiilibrigaadi ja 4 esmaabibrigaadi (väikesaartel). Kiirabikeskuses töötab kokku 213 inimest, kellest 120 on õed, 58 autojuhti-kiirabitehnikut, 17 arsti ja 15 väikesaarte erakorralise abi spetsialisti. 

Terviseameti korraldatud kiirabikonkursi tulemusel osutas Regionaalhaigla 30. detsembrist 2013 kiirabiteenust 11 õebrigaadi ja 2 reanimobiilibrigaadiga. 1. aprillist 2015 osutab Regionaalhaigla kiirabiteenust 12 õebrigaadi ja 2 reanimobiilibrigaadiga 10 tugipunktis – Sakus, Keilas, Paldiskis, Jüris, Raplas, Kohilas, Haapsalus, Hiiumaal, Märjamaal ja Sauel. Lisaks osutatakse esmaabiteenust Eesti väikesaartel Kihnus, Ruhnus, Vormsil ja Pranglil, kus annavad abi väljaõppe saanud mittemeedikutest esmaabibrigaadid.

Kiirabiteenuse tegevusloa leiate SIIT.

Regionaalhaiglas on tunnustatud kiirabialane koolituskeskus, mis pakub täiendkoolitusi mitte ainult Regionaalhaigla kiirabikeskuse personalile vaid ka kolleegidele teistest kiirabiasutustest.

Reanimobiilibrigaadid

Lisaks kiirabile osutab Regionaalhaigla teenust kahe reanimobiilibrigaadiga Põhja-, Kesk-, Ida- ja Lääne-Eestis ning Eesti saartel. Reanimobiilibrigaadid on loodud kriitilises seisundis patsientide teenindamiseks. Brigaadi liikmed on saanud eriväljaõppe ja patsientide transpordiks kasutame reanimobiiliautot, helikopterit, lennukit, piirivalvekaatrit või praami. Reanimobiiliosakonnal on tihe koostöö teiste asutustega: välisministeeriumi, siseministeeriumi, saatkondadega jne.

Regionaalhaigla kasutab telemeditsiini lahendusi kõigi kiirabibrigaadide töös.

Välja on kujunenud traditsioon, et kõrgete külaliste meditsiinilise turvamise eest hoolitseb reanimobiili personal. Lisaks igapäevasele operatiivtööle pakub reanimobiiliosakond oma koostööpartneritele laia valikut tasulisi teenuseid nii patsientide transpordil kui ka massürituste meditsiinilisel turvamisel. Reanimobiilibrigaad teeb aastas keskmiselt 110 erakorralist meditsiinilist lendu (sh lennuk ja helikopter).

Regionaalhaigla rakendab telemeditsiini lahendusi kõigi kiirabibrigaadide töös. Telemeditsiini lahenduse kasutamine tähendab seda, et väljakutsel olev brigaad saab vajaduse korral ööpäev ringi konsulteerida Regionaalhaigla arstiga, kes näeb haiget ja tema tervisenäitajaid ekraanil (kardiomonitooring, EKG jne).

Keskuse kasutuses on 30 kiirabiautot. 

Kiirabikeskus

Elin Põdra

sekretär

617 1668

Lilian Lääts

Kiirabikeskus

Lilian Lääts

juhataja

617 1438

Kiirabikeskus

Margus Haiba

õendusjuht

617 1826

Patsiendid tunnustavad meid

Suured tänud kiirabibrigaadile, kes toimetas meie ema Berent Klaudija kiirelt arstide valve alla. Kauneid jõule!

Tütar Tiina

Tere! Soovin tänada kiirabi brigaadi, kes käis Jüris 17.01 umbes 14.30 paiku. Mul oli suur ninaverejooks. Arst ja õde olid väga abivalmis, sõbralikud ja professionaalsed minuga tegelema. Kuna kohapeal korda ei saanud, viisid mu EMO-sse. Unustasin kahjuks nimed küsimata. Suur-suur tänu. Teete väga tänuväärset tööd, eriti praegusel raskel ajal.

Vaiki

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI