Eestisse saabus 2,6 miljonit isikukaitsevahendit

Täna jõudis Tallinnasse Eesti ja Läti ühine isikukaitsevahendite tellimus. Põhja-Eesti Regionaalhaigla tellis koostöös Sotsiaalministeeriumiga isikukaitsevahendeid, mis jagatakse Terviseameti jaotuskava alusel esimesel võimalusel Eesti erinevatele tervishoiuasutustele ja üldhooldekodudele. Lisaks 1,5 miljonile maskile jõudis kohale 30 000 FFP2 respiraatorit, 20 000 kitlit, 5000 paari kaitseprille ja 500 000 paari nitriilkindaid. Läti Vabariigile on eraldi ette nähtud 500 000 kirurgilist maski ja 30 000 FFP2 respiraatorit. Tellimuse täitmisel oli omaette roll ka Eesti suursaatkonnal Pekingis, kes suhtles Hiina ametivõimudega ja abistas tollilubadega.

02.04.2020
30._Ravitoo_korraldamise_strateegia.jpg

Regionaalhaigla otsib koostööpartnerit juhtide arendamiseks

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kuulutas välja hanke Regionaalhaigla juhtide arendusprogrammi välja töötamiseks ja läbiviimiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 16. aprill 2020. Regionaalhaigla juhi Agris Peedu sõnul soovib haigla pakkuda kõikidele töötajatele igakülgselt toetatavat ja turvalist töökeskkonda. „Suur osa töötajatele soodsate töötingimuste loomiseks ning suurepärase teenuse pakkumiseks on Regionaalhaigla juhtidel. Seepärast jätkame juhtide koolitamisega, kaasates parimaid juhtimispraktikaid Eestist ja välismaalt,“ lisas Agris Peedu.

01.04.2020
Maire Kuddu.jpg

Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni

Regionaalhaigla kiiritusravikeskus peab patsientide tervist ja ohutust kõige olulisemaks ning on seetõttu kasutusele võtnud erinevad ettevaatusabinõud nii patsientidele kui personalile, et tagada raviprotsessi turvaline jätkumine kriisisituatsioonis. Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

dr_arkadi_popov_erakorralise_meditsiini_arst.png

Terviseameti kriisistaabiga liitus Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov

Alates 24. märtsist on terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov, kelle ülesanne on koordineerida haiglate ravikorraldust üle Eesti. Hädaolukorra meditsiinijuht allub terviseametile ja koordineerib raviasutuste tegevust hädaolukorra lahendamise ajal. Hädaolukorra meditsiinijuhil on õigus anda korraldusi tervishoiuteenuste ümberkorraldamiseks.

peep.jpg

Hea Eesti rahvas – püsige kodus!

Tõenduspõhiselt on viiruse leviku piiramiseks parim viis maksimaalselt efektiivne isolatsioon. Tõsise kriisi vältimiseks palume tungivalt kõigil Eestimaa elanikel võtta vastutus kaasmaalaste ja enda tervise eest ning vabatahtlikult püsida koduses isolatsioonis. Kõik inimesed, kes otseselt ei taga riigi toimepidevust – palun järgige isolatsioonisoovitusi, ärge kohtuge inimestega, ärge minge poodi ega mujale ilma tõsise erivajaduseta. Erivajadusel kuskile minnes palun hoidke distantsi teistest inimestest ja järgige kätehügieeni reegleid.

23.03.2020

Pages