Mammoloogiaüksus

Mammoloogiaüksus kuulub naistehaiguste keskuse koosseisu. Mammoloogiaüksus on kõige suurem ja pikaajalisema kogemusega rinnavähi ravi keskus Eestis. Meie üksus tegeleb hea- ja pahaloomuliste rinnanäärme haiguste diagnoosimise ja kirurgilise raviga, mille alla kuuluvad ka rinda taastavad operatsioonid.

Üksuse koosseis

Üksuses töötab 2 üldkirurgi, 2 onkoloogi-kirurgi, günekoloog ja plastikakirurg. Aastas teeme umbes 550 rinnanäärme operatsiooni, millest 2/3 on pahaloomuliste kasvajate operatsioonid. Kõikidel osakonnas töötavatel arstidel on polikliinikus ambulatoorne vastuvõtt kahel päeval nädalas.

Mammoloogia üksuses töötavad:

  • dr Riina Kütner
  • dr Benno Äniline
  • dr Piret Pild
  • dr Merje Jürisson-Pors
  • dr Sandra Teppo

Rinnavähi kahtluse korral on võimalik registreeruda mammoloogi vastuvõtule kahe nädala jooksul telefonidel 617 2361 või 617 1049. Vajalik on saatekiri.

2012. aasta septembrist töötab Regionaalhaiglas rinnakabinet, kuhu on võimalik pöörduda erinevate rinnanäärmeprobleemidega, registreerides end eelnevalt telefonil 617 1049. Vastuvõtule pääseb ühe-kahe nädala jooksul. Visiitasu puudub. Vajalik on saatekiri.

Kvaliteetse ja tänapäevase rinnavähi diagnostika ja ravi eeldus on tihe koostöö erinevate erialade vahel. Meie igapäevased koostööpartnerid on radioloogiakeskus koos nukleaarmeditsiini osakonnaga, keemiaravikeskus, kiiritusravikeskus, patoloogiakeskus. Diagnoosi ja ravi puudutavad otsused võetakse vastu konsiiliumides, kuhu kuuluvad eelmainitud erialade arstid. Lisaks on patsientidel võimalik pöörduda valuravikabinetti ja taastusravikabinetti. Nõustavad ka psühholoogid, sotsiaaltöötajad ja koduse toetusravi meeskond.

Mammoloogiaüksus

Liivi Kuusk

sekretär

617 2317