Erakorralise meditsiini osakond

Erakorralist abi anname ca 84 000 inimesele aastas, ööpäevas keskmiselt 230 patsiendile. Kiirabiga tuuakse Regionaalhaiglasse igal aastal ca 4500 patsienti. Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT.

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on Eesti suurima töömahuga, ööpäev ringi töötav erakorralise meditsiini üksus.

Piirkondliku haiglana osutame meditsiinilist abi praktiliselt kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud plaaniline sünnitusabi ja silmakirurgia. Erakorralisi haigeid võtame vastu ööpäev ringi.

Osakonnas on 16-kohaline jälgimissaal keskmise raskusastmega haigetele ning kolmekohaline elustamissaal, mis on varustatud vastavalt III astme intensiivravi nõuetele. Regionaalhaigla EMO-s osutatakse erakorralist arstiabi alates 16. eluaastast, seega palume alla 15-aastaste lastega pöörduda Lastehaigla erakorralise meditsiini osakonda.

Kui tulete Regionaalhaigla EMO-sse

 • Võtke automaadist järjekorranumber.
 • Esitage registratuuri klienditeenindajale isikut tõendav dokument (see on kohustuslik) ning makske visiiditasu 5 eurot.
 • Kui tulite EMO-sse autoga, siis registreerige klienditeenindaja juures oma parkimispilet. EMO esises tõkkepuuga parklas on AINULT keskusesse pöördujatele parkimine tasuta. (Osakonnast lahkudes tuleb parkimispilet sisestada osakonna fuajees asuvasse makseautomaati. Makseautomaat näitab klienditeenindaja töödeldud piletitele hinda „0 eurot“.)
Visiiditasu on 5 eurot, maksma ei pea alla 18-aastased ja lapseootel patsiendid.
 • Seejärel annab Teie tervislikule seisundile esmase hinnangu spetsiaalse väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest , kas patsient vajab kohest arstipoolset käsitlemist või võib see aega võtta kuni 6 tundi.
 • Lähtuvalt Teie tervislikust seisukorrast suunatakse Teid kas patsientide ootealasse või jälgimissaali. EMO-sse pöördujatel palume arvestada, et kriitilises seisundis haigeid teenindatakse väljaspool üldjärjekorda ning kergemas seisundis haigete ootejärjekorrad võivad seetõttu pikeneda.
 • Juhul, kui Teie seisund ei ole eluohtlik ja olete ootel arsti vastuvõtule läbivaatustuppa, siis palun arvestage, et ooteaeg võib olla 3 kuni 6 tundi. Püüdke olla nii rahulik kui võimalik, Te saate osta ootesaali automaadist juua ja snäkke. NB! Kui tunnete, et teie seisund halveneb, andke sellest kindlasti ootesaali personalile märku.
 • Juhul, kui Teie tervislik seisund vajab kiiremat arstipoolset ülevaatamist, suunatakse teid osakonna jälgimissaali. Teile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid. Teil palutakse ära oodata uuringute ja analüüside vastused. 
 • Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele alustatakse raviga ning suunatakse Teid kas kodusele või haiglaravile.

Kui teie tervislik seisund kodus muutub, siis palume pöörduda viivitamatult tagasi EMO-sse või kutsuda kiirabi.

Kui Teid või Teie lähedane on toodud Regionaalhaigla EMO-sse kiirabiga

 • Patsiendi seisundit hindab väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest, kui kiiret arstipoolset käsitlemist patsient vajab.
 • Lähtuvalt patsiendi seisundist suunatakse patsient kas jälgimissaali või intensiivravisaali.
 • Patsiendile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid.
 • Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele suunatakse patsient kas haiglaravile või seisundi paranemisel kodusele ravile.
 • Palume arvestada, et minimaalne aeg, mis kulub arstlikule läbivaatusele, uuringutele ja analüüsidele, on 3 tundi.

 

Erakorralise meditsiini osakond

Siiri Siirand

sekretär

617 1121

Erakorralise meditsiini osakond

Külli Köster

sekretär

617 1121

Erakorralise meditsiini osakond

juhataja

617 1035

Igor Tanasiitšuk

õendusjuht

617 1098

Patsiendid tunnustavad meid

Suur tänu professionaalse abi eest dr Kristiina Põld, dr Arkadi Popov, dr Mare Kolk ja dr Rein Viilu

Tänulik Patsient

Suur tänu dr. Gert Vanakesale patsiendisõbralikkuse ja hoolivuse eest!

Eha

Patsient toodi kiirabiga kriitilises seisundis EMO osakonda, kus elustati ja saadeti koheselt edasi kardiointensiivravi osakonda, elustati uuesti ja seisund stabiliseeriti. 5 päeva oskuslikku hoolitsust ja 5 päeva taastumist III kardioloogia osakonnas andsid emale elu tagasi. 10-l päeval sai haige koju ja on taastunud väga hästi. Täname kiire ja professionaalse abi eest!

Helvi-Mall Lumiste

Tahaksin tänada erakorralise meditsiini osakonda ilusa vastuvõtu eest. Pöördusin hommikul väikese traumaga arsti poole. Vastuvõtt oli täpne, viisakas ja meeldiv ning teenidus kiire ja professionaalne. Haigla külastus jättis positiivsed emotsioonid!

Aleksandr Žemžurov

Olen väga tänulik dr Andrei Antonovile, kes väga professionaalselt ja kiiresti lahendas minu suure tervisemure. Kartsin meeletult protseduuri, aga arst tegi kõike nii märkamatult ja valus ei olnudki. Lisaks veel meeldiv suhtlus. Suur aitäh ja edu edaspidiseks!

Reet

Kevadpühade ajal külastasin esmakordselt erakorralise meditsiini osakonda koos oma eaka emaga. Eelarvamus oli, et pühade ajal on palju inimesi ja õhkkond kindlasti pingeline. Olin valmistunud pikaks päevaks. Minu üllatus oli suur, kui hästi on korraldatud haigete vastuvõtt ja külastajate autode parkimine. Väga meeldiv teenindus, hoolivus ja suhtlemine patsiendiga. On loodud kõik mugavused ja tingimused ootehalli, kus kogu registratuurisüsteem külastajate teavitamiseks vastuvõttudele on hästi süsteemne. Kogu meie külastusaeg kestis vaid 1,5 tundi ja usun, tänu sellele, et kogu süsteem on EMOs hästi läbimõeldud ja toimiv. Suured tänud arstidele, kes te teete nii tänuväärset ja vastutusrikast tööd. Suur tänu ja edu teile dr. Mari Aaremäe!

Ene

Soovin südamest tänada EMO õde Kristiinat. Pöördusin küll näiliselt väikese, kuid minu jaoks suure murega. Reisil mägedes veidi väikeste jalanõudega matkates tekkisid varbaküünte alla verevalumid ja vesivillid, mis tegid suurt valu. EMO-sse Kristiina juurde pöördudes sain ülimalt kiiresti professionaalset abi. Kristiina on väga sõbralik ja abivalmis, suured-suured tänud veelkord, jõudu, edu ja rahulikke patsiente edaspidiseks.

Pille

Pöördusin Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda 25. mail ning sain tõeliselt hea ja kvaliteetse abi osaliseks. Dr Kersti Kloch ja ka samas kabinetis töötav õde (nime kahjuks ei tea) olid äärmiselt profesionaalseld, viisakad ja abivalmid. Olles ise meedik, hindan selliseid kolleege väga kõrgelt.

Kaidi

Tänan professionaalse töö ja südamliku suhtumise eest dr Tatjana Mjazinat ja temaga koos töötavaid õde Ljudmilat ja abilist Kristit! Sain elektrisae kasutamisel sõrmetrauma. Arstid õmblesid haava kinni.

Andrei Sokolov

Kogu südamest tänan kogu teie EMO meeskonda! Saabusin kiirabiga Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO-sse ja mind hämmastas, kui professionaalsed ning samas ka rõõmsameelsed kõik mind aitavad meeskonnaliikmed olid! Olen alati olnud teile tänulik, sest minu arust olete kõik imeinimesed - niisugust mega stressirohket tööd tehes... Kogu austusega, suur aitäh teile, meedikud ja hooldajad!

Kerttu

Soovin edastada suurimad tänud dr Kuzheevile südamliku ja professionaalse abi eest. Anastasija L

Anastasija L

Suur-suur tänu dr Rostislav Zjablovile ja õde Jekaterina Redkole ning teistele sel õhtul valves olnud õdedele professionaalse ja kiire abi eest! Olen teile väga tänulik sõbraliku suhtumise ning oskusliku tegutsemise eest! Tänu teile sain kogemuse, et tänapäevane meditsiin võib olla imeline. Olete oma ala parimad ja väärite väga tunnustust! Suur tänu teile!

Marge

Suured tänud meditsiinipersonalile antud abi eest ning tänud ka nii meeldiva ja südamliku teeninduse eest registratuuris! Ljudmila K.

Ljudmila

Südamest tänan kõiki EMO ja kiirabi töötajaid. Olete tõelised tänapäeva superkangelased! Sujuv koostöö, empaatia, professionaalsus, kiire tempo, rasked otsused... ja kõige selle juures jõuate järeltulijaid õpetada!!! Olen vapustatud! Tugevat tervist teile ja inimlikku õnne!

Jelena Pikkov

Ööl vastu esmaspäeva (12.07) oli EMOs tööl väga sõbralik ja heatahtlik klienditeenindaja, kes tegi oma tööd hingega. Selliseid inimesi võiks rohkem meie seas olla, aitäh! :)

Grete

Tere! Sooviksin tänada EMO kolleege. Pöördusin põlvetraumaga 28.06.20 EMOsse. Vastuvõtt, uuringud sujusid erakordselt kiirelt ning personal oli väga abivalmis. Tegemist tõenäoliselt väga tegusa ja töise nädalavahetusega. Kõike head ja palju jaksu!

Marelle Maiste

Algatuseks siis: PERH-s 22.05.2020-02.06.2020; EMO, Üldsisehaigused, 1. sisehaiguste osakond, osakonna 1. intensiiv, osakonna 2. intensiiv, palat, Kardiointensiivravi intensiivravi 1. aste, palat... ja paranenuna koju. Minu tänusõnad hooldajatele: armsad hooldajad, aitäh! Natalia Alekseeva, Valeria Tensina, Ilona Nurk! Te ei ole vaid hooldajad, olete ka väga head inimesed. Abivalmid, rahulikud, sõbralikud, head suhtumises ja suhtlemisel. Abi on kõiges ja abi tuleb iga palumise peale. Tänan ka kõiki teisi hooldajaid, õdesid ja arste, kellel jagus soovi, aega ja jaksu minuga lausa personaalselt toimetada. Siiras tänu tolle päeva ja tunni EMO valvearstile (kahjuks ei tea nime), kes mind osakonda võttis, uuringutele saatis ja haiglasse jätmise otsustas. Tõeliselt hea arst... hoolas arstina ja muretsev inimesena. Väga soovin tänada arst Kristiina Püvi koos arst mees-kolleegiga (kahjuks ei tea kolleegi nime), füsioterapeut koos arst-residendiga (kahjuks ei tea nimesid, mistõttu esile tuua ei saa). Neil kõigil jagus aega nii ravimiseks kui ka vestlemiseks, tavaliseks inimlikuks vestluseks, mis ravib ja taastab rohkemgi kui mistahes tablett või kapsel. Palju tänu Kardiointensiivravi osakonna arstile ja õdedele (samuti nimed teadmata), kes toimetasid elektrilise kardioversiooni ja taastasid normaalse siinusrütmi. Südamlik tänu teile kõigile. Ükski sõnades väljendatud tänu pole piisavalt suur, et mõtetes oleva tänu suurust kujutada ja tajutavaks teha.

Robert Maiste

Soovin tänada PERHi EMO arsti dr Rait Bessanovit, kes oli eile minu arst. Dr Bessanov tegutses professionaalselt ja oli hoolimata suurest töökoormusest äärmiselt rahulik, sõbralik ja tore. Tegutses rästikuhammustuse puhul väga teadlikult ja tegi põhjalikult teste. Ta peaks olema eeskujuks paljudele arstidele.

Siim

Tere! Soovin tänada EMO ja erakorralise kirurgia töötajaid väga asjaliku ja sõbraliku teenuse eest! Olen väga tänulik! Päikest! Ave-Gail

Ave-Gail Kaskla-Kuprys

Tahan südamest tänada PERHi inimesi EMO-s, dr Kadri Lilienthali ja nefroloogia osakonna õdesi ning hoodajaid, teie põhjaliku töö, sõbraliku ja toetava suhtumise eest. Jõudu ja jaksu teile!

Alfret Timberg

Tahan tänada teie haigla personali, ei aitasite minu isa. Ta tunneb end hästi. Suur tänu teile!

Olesja

Külastasin 19.08 õhtul EMO-t ja tahan tänada registraatorit (Dzamila Koppel) väga meeldiva ja viisaka teeninduse eest! Samuti tänan kogu meditsiinilist personali!

Kersti

Kirjutan oma vanaema Ester Karjus palvel, et tänada teda aidanud EMO arsti Hardi Vilt ja õde Natalja Lagun. Siiras tänu teile ja kogu kollektiivile EMO-s.

Kairit Leppik

Tere Tänan erakorralise meditsiinosakonna töötajaid kiire ja sõbraliku abi eest! Sain oma hüppeliigese venitusele kiiresti abi. Lugupidamisega Claude Kaasik

Claude Kaasik

Sattusin kõhutraumaga 30. juuli öösel EMOsse. Tahan tänada kogu personali, kellega sel ööl kokku puutusin. Suured tänud kõikidele arstidele ja õdedele. Vaatamata sellele, et kõik protseduurid tehti öösel, olid kõik väga sõbralikud ja heatahtlikud.

Merit

Ma sooviks tänada EMO personali ning teie arste, kes sellises keerulises olukorras said juba kaks korda aidata ning leevendada valu, avastada probleemi ning alustada ravi. Ma nägin ise kui palju patsiente ning covid-patsiente teil on ning sellega mu tänud aina suuremad. Inimesed on väga sõbralikud ning professionaalsed. Lugupidamisega ning tänulik

Deniss Kumlander

Läksin Emo-sse valuga vasakul pool rindkeres. Sooviks kiita väga professionaalse ja asjalikku suhtumise eest arsti ja kõiki teisi medtöötajaid, kes minuga sel õhtul tegelesid! Aitäh teile kõigile!

Urho Trei

Suured tänud kogu EMO triaaži meeskonnale, kes olid õhtuses valves 26.10.21 südamliku ja patsiendikeskse suhtumise eest meie lähedase hospitaliseerimisel! Eraldi sooviks isikliku panuse ja abi eest tänada õdesid Natalja ja Sven. Edu, jaksu ja tugevat tervist teile kõigile!

Maria

Tahan väga tänada laupäeva õhtust meeskonda Emo-s (kell 16.00-18.00). Väga toetav ja sõbralik meeskond. Jõudu ja tervist. Aitäh!

Maili

Tere! Soovin tänada ja kiita triaažiõde Kristiina Namnieksi ja õde Inessat väga hooliva ja turvalist tunnet tekitava lähenemise, suhtumise ja professionaalse tegutsemise eest! Palju-palju jõudu ja jaksu ja tervist neile igasse päeva!

Marit

Tänan südamest kõiki, kes laupäeval mulle EMO-s professionaalset abi osutasid! Registratuur - see on asutuse visiitkaart... väga viisakas, kiire ja osavõtlik suhtumine patsienti! Meditsiin - tundsin, et parim, mis oli võimalik sel päeval minu heaks teha! Kummardus ja tugevat tervist kõigile!

Priit Pihlap

Tahaksin veelkord tänada neid arste, õdesid-hooldajaid, kes tookord mind ravisid ja tõid mind välja rängast haigusest (teetanus). Andsite mulle juurde tänaseks veel juba 10 aastat. Soovin edu ja jõudu ka praegustele arstidele ja õdedele nende tänuväärses töös.

Lea

Kukkusin põlve peale ning põlv läks väga paiste. Nii väga valutas ja ei saanud haigele jalale toetuda. Pöördusin PERH-i. Väga suured tänud Ortopeed Andrei Safjanovile, kes lasi teha uuringud ning määras ravi. Selle tulemusena ei ole mingeid kaebusi. Kohe näha, et dr Andrei Safjanov teeb oma erialast tööd hästi. Veelkord tänan südamest teie arsti, kelleta ma terveks poleks saanud. Soovin kogu PERH-i kollektiivile jõudu ja jaksu.

Sulev Lord

Sattusin EMOsse kiirabiga tugevate valude pärast.Tahan siiralt, kogu südamest tänada kogu vahetus, kes oli valves. Eriti soovin kiita dr. Aleksei Dolgovi, kes väga aitas mind, tõeline professionaal ja väga hea suhtleja. Õnn, kui kohtud selliseid arste ja inimesi. Üldse, kogu PERHi pere on minu elus supertähtsad inimesed. Eriti hematoloogia, ortopeedia jm osakonnad, tänu kellele ma elan ja rõõmustan.

Natalja Galtsova

28. juulil käisin EMOs, sest kukkusin läbi eterniitplaatide kanalisatsiooni auku. Valud olid meeletud, mõtlesin, et jäängi sinna. Karjusin nagu rattapeal. Telefon oli vöövahel täiesti puru ja kõveraks läinud. Sõitsin Jõgeva traumapunkti, kus tehti röntgen ja öeldi, et ribid katki ei ole. Valud olid aga suured ja pöördusin ikkagi ka Tallinna EMOsse. Õde, kes vastu võttis, pani mulle proriteediks kollane ja ma olin väga tänulik. Arst, kes vastu võttis, küsis küll, et miks te siia tulite, te ju käisite juba Jõgeval, aga ometi võeti vere- ja muud proovid ja saadeti ultrahelisse. Ultraheli viis läbi Marie Soms, kes tegi seda ülima põhjalikkusega. Ehkki mul valutas parem külg (hiljem märkasin, et ka mujal oli sinikaid ja kriimustusi), vaatas ta läbi nii maksa kui põrna, ehk siis risti-läbi kogu kõhuõõne, neerud ja vaagna. Ja kui rääkisin, kus suuremad valud on, arvas, et kõhred on katki ja kui paremaks ei lähe, peab ikka MRT tegema. Olin südamest liigutatud tema põhjalikkusest, tema suhtumisest nii minusse kui uuringusse. Jätsin nime meelde, et kui teinekord vaja ultraheli teha, siis katsun tema juurde sattuda.

Margit

Kukkusin 06.04.2021 kella 8 paiku hommikul Sõle pst libedal kõnniteel kogu keha raskusega vasakule käele. Hetkeks läks süda pahaks, aga suutsin siiski vasakut kätt lahaseasendis kinni hoides koju jõuda. Panin valutavale kohale jääkotid, tegin käest mobiiliga foto ja saatsin perearst dr. Talvi Sule meilile. Siiski helistasin perearstide infotelefonile ja sealt soovitati kohe kiirabi kutsuda. Kiirabibrigaad tuvastas kohe luumurru ja viis mu EMO-sse. Seal tehti ruttu kõik vajalikud protseduurid ja dr. Aleksandr Pirajev tõmbas mu randmeluud paika. Kaaluti ka operatsiooni, aga mul oli kodus koroonahaige abikaasa ja ma ei oleks saanud haiglasse ravile jääda. Olen südamest tänulik kiirabibrigaadile, mind ravinud dr. Aleksandr Pirajevile, õdedele, protseduuride tegijatele ja dr. Tiit Kanarikule, kelle töö tulemusena sain käe taas toimima. Aitäh!

Mariina Mälk

Saabusin EMO-sse kiirabiga suurte valudega abaluus ja rindkeres peale 8 magamata ööd, millest oli tingitud ka kõrge vererõhk. Äärmise põhjalikkusega tegeles minuga arst Artjom Kolotõgin. Tõeliselt pühendunud ja suure südamega inimene. Aitäh, talle selle eest!

Madel Pugi

Tulin EMOsse õhtul seoses sellega, et oli sõrme turse (sääsk või putukas hammustas). Turse all oli ka abielusõrmus. Ise üritasime niidiga sõrmust ära võtta, aga meie katse ebaõnnestus. Tulin EMOsse ja kartsin, et mind ei võeta vastu sellise tühja asjaga. Aga inimesed olid väga lahked, ka registraator, ja meedikud aitasid kiiresti. Erilised tänusõnad arstile ja EMO traumatoloogia med.õele (töötasid 14.07 ca kell 21.00 EMOs), kes kahekesi toimetasid professionaalselt ja tegid uskumatult head tööd! Said sõmuse kätte - fantastiline oskus. Tänan väga!!! Paraku nimesid ma ei küsinud.

Julia

Soovin tänada teie arts-residenti K. Juhkami, kes tegi oma tööd ülihästi. Olen teile väga tänulik, et minule väga ärevas olukorras, suutsite mind maha rahustada ja olukorda arusaadavalt selgitada. Kõik toimus öösel kell üks ja teie häälest ja suhtumisest ei olnud ühtegi väsimuse nooti. Suured tänud veelkord.

Sirli

Operatsioon kiirelt ja hästi tehtud, hästi hoitud ja ravitud. Tänud!

Jaak Vassiljev

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI