Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Rinnakabinet

Regionaalhaigla rinnakabinet on mõeldud naistele, kellel on rinna-alaseid probleeme või küsimusi. Rinnakabineti loomise üks initsiaatoreid dr Maret Talk rõhutab: „Püüdsime luua omalaadse rinna teabetoa, kust saab rinnaküsimustes asjalikku infot. Rinnakabineti loomisega astume sammu patsiendile lähemale – teeme talle juurdepääsu nõustamisele võimalikult lihtsaks.“ 

Dr Talk viitab, et Eestis toimib rinnavähi sõeluuring, mis on väga vajalik. "Aga samas näitab haigestumise vanuseline statistika, et rindu peaks kontrollima olulisemalt laiemas eagrupis kui seda tänane skriining võimaldab“, märkis dr Talk ning lisas: "Rinnakabinet on samm patsiendikesksuse suunas, saades oluliseks lüliks juba töötava rinnakeskuse juures, kus ühtses piltdiagnostika üksuses toimivad mammograafia, ultraheliuuringud, rinna MRT ning SPEKT diagnostika.“

Rinnakabineti külastamiseks on vajalik saatekiri.

Regionaalhaigla rinnakabinetti saavad naisi saata perearstid, eriarstid ja ämmaemandad. Pärast konsultatsiooni suunatakse patsient vajadusel edasi uuringutele ja rinnaspetsialistide vastuvõtule.

Registreerimine rinnakabineti õde-nõustaja vastuvõtule

Rinnakabineti õde-nõustaja vastuvõtule saab registreeruda telefonil 617 1049/ 617 2405 või digiregistratuuri kaudu.
Rinnakabinet töötab E, T, K, N, R kell 10.00-16.00

Läänemaa haiglas asuv mammograafiakabinet töötab E, T, K, N, R kell 08.00-16.00 Vastuvõtule saab registreeruda läbi perearsti või Läänemaa haigla naistenõuandla arsti vastuvõtu.

Sõeluuringule saab registreeruda Läänemaa haigla registratuuri telefonil 4725800 (8-16.00) või läbi röntgenkabineti telefonil 4725877.