Kardioloogiakeskus

Kardioloogiakeskus on suurim kardioloogilise diagnostika ja ravi erialakeskus Eestis. Tegeleme südamehaiguste ennetamisega ning diagnoosime ja ravime kõiki tänapäeval enim levinud südame-veresoonkonna haigusi. Kardioloogiakeskuses ravitakse aastas ca 20 000 patsienti, neist ambulatoorselt üle 15 000 ja statsionaarselt 5000. Keskuses töötab 238 inimest: 40 arsti, 136 õde, 55 hooldajat ja 6 sekretäri.

Keskuses on kokku viis osakonda ja üks polikliinik:

I kardioloogia osakond
II kardioloogia osakond
kardiointensiivravi osakond
funktsionaaldiagnostika osakond
interventsionaalkardioloogia osakond
kardioloogiapolikliinik

 

Tänapäevased mitteinvasiivsed ja invasiivsed diagnostika- ja ravimeetodid

Kardioloogiapolikliinikus ja funktsionaaldiagnostika osakonnas on kättesaadavad kõik tänapäevased mitteinvasiivsed diagnostikameetodid (EKG, koormustest, ehhokardiograafia, rütmihäirete ja vererõhu ööpäevaringne seire). Koostöös radioloogidega saame kasutada kõiki tänapäevaseid kardioloogilise piltdiagnostika meetodeid (isotoopuuringud, kompuutertomograafia, magnetresonantstomograafia). Kardioloogiakeskus on suurim südamelihase infarkti ravi keskus Eestis, aastas ravime 1100–1200 müokardiinfarktiga haiget. Kasutame kõiki tänapäevaseid ravimeetodeid ning meil on rakendatud ööpäevaringne valveteenistus primaarse koronaarinterventsiooni teostamiseks. Kardioloogiakeskuses ravitakse tänapäevasel tasemel südame rütmihäireid, tehakse nii südamestimulaatorite implantatsioone (600–650 aastas) kui ka rütmihäirete kateeterablatsioone (350–400 aastas).

Euroopa Hüpertensiooniühingu Ekstsellentsikeskus

Regionaalhaigla on tunnustatud Euroopa Hüpertensiooniühingu Ekstsellentsikeskusena. Tegeleme kõrgvererõhktõvega haigete diagnostika ja raviga. Haigeid ravitakse valdkonnaüleselt, võimalikud on kõik tänapäevased diagnostika- ja ravimeetodid, kaasa arvatud neeruarterite kateeterablatsioon ravimresistentse arteriaalse hüpertensiooni korral. Kardioloogiapolikliinikus on erikabinetid südamepuudulikkusega ja pulmonaalse hüpertensiooniga patsientide käsitlemiseks. Kardioloogiakeskus on Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilaste ja residentide väljaõppebaas.

Loe meie tegevuse kohta lähemalt Regionaalhaigla Südamekeskuse lehelt aadressil www.südamekeskus.ee.

Kardioloogiakeskus

Dorris Treial

sekretär

617 1700

Kirsti Reissar

õendusjuht

617 1016

Südametervise kabinet

Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse juures töötab südametervise kabinet, kus meie kardioloogid nõustavad kõrge südame- ja veresoonkonnahaiguste riskiga patsiente vanuses 3060. Südametervise kabinetti pöördumiseks on vajalik perearsti saatekiri.

Patsientide registreerimine

Tööpäeviti   816 

617 2033 

617 2058

Patsiendid tunnustavad meid

30 jaanuaril tekkis minu eakal emal Laine Kruusil kollaps. Kiirabi toimetas ema Hiiumaa haiglasse ja südame töö hakkas stabiliseeruma. Sain ema juures pisut olla ja see mida ma nägin enne ravimi mõju algust oli kõike muud kui lootustandev. Lahkusin teadmisega et võin osakonda varsti helistada ja kui on muutusi siis mulle helistatakse. Dr. Aavik helistas ja teatas et on vastu võetud otsus toimetada ema veel sel õhtul PERHi ja talle paigaldatakse südamestimulaator. Pisut hiljem helistati ja öeldi et helikopter on teel. Jõudsin veel helikopterile lehvitamagi minna. 31.dets. hommikul helistas dr. Sungalovskaja ja teatas et ema süda töötab stabiilselt ja kõik on hästi. 2 jaanuaril tõime ema juba Tallinnast koju. Tahame tänada Hiiumaa Haiglas 30.12.2014 tööl olnud kiirabibrigaadi, dr. Aavikut, kõiki kes minu ema abistasid. Aitäh sulle Anne Jaakson. Eriline tänud arstidele, kes võtsid vastu otsuse nii eakale patsiendile rütmur paigaldada. Täname ülilahket ja meeldivat Dr. Sungalovskajat ja Dr. Hannit . Kõigile teile sügav kummardus ja tänu. Kõik Laine Kruusi lapsed, lapselapsed, lapselapselapsed...

Maime Berkmann

Meeldiv oli kogeda, et arstikülastus võib väga positiivne olla. Ma tahan tänada dr. Anita Liiverit meeldiva ja professionaalse suhtumise eest! Vaatamata suurele töökoormusele leidis dr Liiver aega, et selgitada kogu tõde mu haigusloost kõrgel professionaalsel tasemel. Lisaks tahan tänada holteruuringus töötavat vanemat meeldivat õde,kes väga abivalmilt juhendas mind selles keerulises majas orienteerumisel. Tuhat tänu Teile!

Ines

Suured tänud III kardioloogia arstidele ja õdedele. Eriti suured tänud minu raviarstile, kes on väga tähelepanelik ja väga hea arst dr. Margit Olep. Haiglas olles tundsin ,et patsiendist hoolitakse peale selle, et teda ka hästi ravitakse. Aitäh ja Edu Teile.

Ardo

Tere, soovin erilist tänu avaldada mulle koronarograafiat teostanud dr Tarmo Serkale muljetavaldava professionaalsuse, sõbraliku ja inimliku suhtumise eest. Samuti tänan tema tiimi asjaosalisi kiire ja asjatundliku assisteerimise eest. Ei mingit viivitust, ei mingeid arusaamatusi, koostöö toimis laitmatult. Ja see avaldas muljet, ausõna. Järgmisena tahaksin tänada oma kardiolooge dr Ülle Siimann-Häelmet ja dr Pille Teppandit. See, kuidas dr Teppand oskas väga konkreetselt, seejuures täiusliku põhjalikkusega mulle mu tervisliku seisundi ja edaspidised soovitused üksipulgi selgeks teha, oli lihtsalt suurepärane. Olen kindel, et teda ootab tohtrina professionaalses tegevuses ees suur tulevik. Seejuures ei saa ma jätta ütlemata tänusõnu ka kogu II kardioloogia tugipersonalile. Minu eriline tänu kuulub noorukesele abiõele Alina Tšeremnõhhile sooja ja hoolitseva suhtumise eest. Kardan, et läksin oma jutuga pisut liiga pateetiliseks, aga olen tõesti väga tänulik mulle osutatud tervishoiuteenuse (kui kroonulikult väljenduda:)) eest. Lugupidamisega Ede Kõrgvee

Ede Kõrgvee

Tänan südamest kõiki arste, õdesid ja hooldustöötajaid, kes minuga nendel päevadel tegelesid. Minu eriline tänu kuulub kardioloog dr Härmale ja kardiokirurg dr Alverile, kelle otsusekindlus tolle hetke ebaselges olukorras mind ilmselt halvemast päästis. Suur tänu ka karidioloog dr Sullingule toetuse eest taastumise ajal. Jõudu ja vastupidavust kõigile, teete suurepärast tööd!

Anne-Mari Vunder

Tänan doktor Ülle Siimann-Häelmet ja kardioloogia osakonna õdesid. Soovin teile kõigile ilusat vana-aasta lõppu ja head uut aastat!

Viive Niilo

Tänan dr Kairit Palmi väga meeldiva ja osavõtliku suhtumise eest. Lisaks põhjalikele uuringutele sain ka arusaadava selgituse nende tulemuste kohta. Tänu on suurem sõnadest.

Hille Oona

Suured suured tänud ja kiitus nii kiire lahenduse leidmise ja abi eest, sooja tunde tekitamise eest. Nädal algas sellise positiivse "süstiga". Aitäh Teile! Jõudu ja jaksu

Merike

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI