Reumatoloogiakeskus

Reumatoloogia on sisemeditsiini eriala, mis tegeleb põletikuliste liiges- ja lihashaiguste ning süsteemsete sidekoehaiguste diagnoosimise ja raviga. Nende haiguste ravi on enamasti eluaegne, mistõttu on reumaatilisi haigusi põdevad patsiendid reumatoloogi regulaarsel jälgimisel.

Regionaalhaigla reumatoloogiakeskus on usaldusväärne, uuendusmeelne ja tõhus.

Regionaalhaigla sisekliinikus on reumatoloogia al 2002. Igapäevaselt teeme koostööd teiste eriala spetsialistidega. Meil on ühisosa nii sisemeditsiini kui ka kirurgia erinevate erialadega, eeskätt nefroloogia, pulmonoloogia, hematoloogia, neuroloogia, ortopeedia ja neurokirurgiaga. Samuti teeme tihedat koostööd taastusraviga. Tänu kõrgema etapi haiglale, saame ühes hoones oma patsientidele pakkuda parimat võimalikku käsitlust ja ravi, mis võimaldab ka mitme elundi kahjustusega patsientidele tagada parema elukvaliteedi ja elulemuse. Koostöös erinevate spetsialistidega on Regionaalhaiglast saanud suurim vaskuliitide ravi keskus Põhja-Eestis. Alates 2018. aastast teostame ainukesena Eestis koostöös hematoloogia keskusega autoloogse tüviraku siirdamisi süsteemse skleroosi patsientidele.

Reumatoloogia keskuse koosseisu kuuluvad statsionaarset abi osutav reumatoloogia osakond, kus on 6 voodikohta ning ambulatoorset abi osutav reumatoloogia polikliinik. Päevaravi teenust osutame Sisekliiniku päevaravi osakonnas. Reumatoloogia konsultatiivses polikliinikus toimuvad iganädalaselt keerulisemate haigusjuhtude paremaks käsitluseks bioloogilise ravi konsiiliumid. 

Kõik meie vastuvõtukabinetid on liigesehaiguse paremaks diagnostikaks ja vajadusel liigesesisteks protseduurideks varustatud ultraheliaparaatidega. Meil on olemas kapillaroskoopia (väikeste veresoonte uuring) võimalus.

Polikliinikus töötab ka osteoporoosi kabinet, kus diagnoosime, nõustame ja ravime luuhõrenemisega patsiente ennetamaks luumurde.

Haiguste ravi, toimetuleku ja igapäevaelu osas on meie patsiente igapäevaselt nõustamas tublid reumaõed.

Reumatoloogia keskus peab oluliseks koostööd teiste erialakeskuste, erialaliitude ja teadusasutustega. Osaleme Eesti Reumatoloogia Seltsi Bioloogilise Ravi Registri töös, samuti koos kardioloogide ja pulmonoloogidega Pulmonaalhüpertensiooni Registri töös. Reumatoloogiakeskuse arstid ja õed viivad läbi kliinilisi ravimiuuringuid ning on koolitajateks nii Regionaalhaiglas kui ka väljaspool haiglat.

Reumaatilist haigust põdevad patsiendid saavad nõu küsimiseks helistada 09.00–15.00 reumaõe telefonil 5328 5462 või kirjutada aadressil reumatoloogia@regionaalhaigla.ee.

Patsiendi infomaterialid:

Kuulake ka meie loenguid reumaatilistest haigustest patsiendikooli lehelt

Piia Tuvik

keskuse juhataja

617 1962

Helina Hütt

õedustöö koordinaator

617 1725