I järelravi osakond

Külastusaeg

E–R 15.30–19.00

L–P 11.00–19.00

Intensiivravi osakonda lubatakse külastama ainult täiskasvanud lähedasi. Korraga võib siseneda kuni kaks külastajat.  
Külastusaeg on 20 minutit.
 

I järelravi osakond ehk intensiivravi osakond asub Tallinnas Hiiu 44, II korrusel. Intensiivravi osakonnas on 8 täisvarustusega voodikohta, mis aitavad tagada patsiendi kõigi eluliste näitajate monitooringu ja kopsude kunstliku ventilatsiooni. Lisaks arstidele, õdedele ja hooldajatele tegeleb iga patsiendiga individuaalselt füsioterapeut.

Intensiivravi osutatakse patsientidele, kes on raskes, kriitilises või eluohtlikus seisundis või kes vajavad elutähtsate funktsioonide tagamiseks, säilitamiseks ja juhtimiseks pidevat jälgimist.

Vajaduse korral tehakse uuringuid, mis aitavad patsiendi seisundit paremini mõista ja ravida. Intensiivravi vajadus tekib ühe või mitme organsüsteemi puudulikkuse tagajärjel. Sagedasim põhjus intensiivraviks on hingamispuudulikkus, kus patsiente tuleb lühemalt või pikemalt hoida kopsude mehaanilisel ventilatsioonil.

Samuti on osakonnas sagedased teadvushäiretega patsiendid, seda valdavalt haiguse või peaaju trauma tõttu. Intensiivravi patsient on suunatud sellesse osakonda plaaniliselt (pärast ulatuslikke operatsioone) või sümptomaatiliseks raviks. Ravil viibimise aeg ja paranemine sõltuvad inimese haigustest ja seisundist.

Intensiivravi osakonnas vajavad patsiendid pidevat jälgimist ning see on võimalik vaid tänu kvalifitseeritud meeskonnale. Oluline osa intensiivravi töökorralduses on ka spetsiaalsel aparatuuril, mis võib esmapilgul tunduda hirmutava ja keerulisena. Kõik need seadmed toetavad patsiendi normaalseid funktsioone ja võimaldavad jälgida patsiendi seisundit. Patsientide hügieeni tagamiseks on osakonnas duširuum, mida saab kasutada voodihaigete patsientide puhul, rakendades pesuraamil pesemise meetodit.

Intensiivravi osakonnas viibiva patsiendi välimus on tavapärasest oluliselt erinev. Patsienti ümbritsevad erilised seadmed ning talle on paigaldatud mitmed kateetrid, sondid ja kanüülid, mis on vajalikud intensiivseks raviks ning tagavad elundite funktsioneerimise. Samuti võivad läbitud haigus, trauma või operatsioon põhjustada turseid, verevalumeid ehk hematoome. Intensiivravi patsient on riieteta ning kaetud vastavalt vajadusele lina, teki või soojendustekiga. Mõni patsient pole suuteline ise sööma, tema söötmiseks on hulk viise. Kõige levinum meetod on söötmine nina-(neelu)-maosondi ehk nasogastraalsondi kaudu. Nasogastraalsond on peenike toru, mis paigaldatakse makku enamasti nina kaudu. Sondi kaudu manustatakse toitu, milles sisalduvad vajalikud rasvad, valgud, vitamiinid, proteiinid ja mineraalid – kõik, mida sisaldab tavaline tervislik toit.

Olenemata patsiendi seisundist aitavad intensiivravi osakonna töötajad kaasa tema paranemisele, nad toetavad, abistavad ja teevad igas olukorras kõik võimaliku, et patsiendi vaevusi vähendada. Informatsiooni patsiendi seisundi kohta edastab arst, kui Te helistate intensiivravi osakonda. Lähedase külastamiseks soovitame eelnevalt aeg arstiga kokku leppida.

Järelravi keskus

I järelravi ehk intensiivravi

617 2481

Julia Zimina

õendusjuht

617 2765

Patsiendid tunnustavad meid

18. aprillil toodi mu isa südameseiskumise tagajärjel PERHi kardiointensiivravi osakonda, kust pärast 10 päevast viibimist toimetati ta Hiiu järelravi II intensiivi. Seal hoolitseti tema eest väga professionaalselt natuke rohkem kui üks kuu. Sooviksin tänada kõiki õdesid, hooldajaid ja arste kardiointensiivist, kes te olite alati nii hoolivad ja empaatilised nii mu isa kui tema lähedaste suhtes. Erilist tänu soovin aga avaldada Hiiu järelravi II intensiivosakonna õdedele ja hooldajatele. Teie panus ja abi on hindamatu! Olete maapealsed inglid! Tänu teile sain ma öösiti rahulikumalt magada. Eriline tänu meie pere poolt kuulub II intensiivi raviarstidele dr Anne-Lii Sillale ja dr Tiina Liivojale. Olete otsekohesed, ent samas kaastundlikud ja inimlikud. Täname psühholoogi Inna Mölderit ja sotsiaaltöötaja Anne-Ly Rezevit mõistva suhtumise, toetuse ja abi eest! Loodan kogu südamest, et ühel päeval on mu isa piisavalt tugev ja elujõuline, et oma tänusõnad ka ise teile teele saata. Soovin teile kõigile kõike paremat ning tugevat tervist!

Relika

Kallis PERHi pere! Avaldame südamest tänu kogu Teie personalile! Meie pere abikaasa, isa, vanaisa ja vanavanaisa Heino sattus teie kliinikusse märtsi lõpus tänu koroonasse haigestumisele. Olukord tundus kohati täiesti lootusetu. Heino veetis kokku Teie haigla erinevates osakondades 178 päeva (nädal vähem kui 6 kuud), nendest intensiivraviosakondades 164 päeva. Ja 23. septembril astus ta taas omal jalal üle oma koduukse läve. Seda tänulikkust Eesti meditsiini, arstide, õdede, hooldajate ja kogu personali suhtes ei ole võimalik sõnadesse panna! Siin said kokku inimene, inimlikkus, hool, armastus, pühendumus, teadus ja professionaalsus. Eraldi soovime veel tänada Regionaalhaigla Hiiu I järelravi osakonna inimesi Igorit, Tiinat, Julijat, Anželat, Svetlanat, Nadeždat, Irinat, Jelizavetat, Ritat, Arinat, Annat, Elenat, Svetlanat, Innat, Antoninat, Mariat, Yuliat, Marinat, Irinat, Mariannat ja Terjet! Täname! Kogu Heino pere

Kristel

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI