Endokrinoloogia ehk hormonaalsed häired

endokrinoloogia_sm.png

Endokrinoloogia on teadus ja sisemeditsiini eriala, mis tegeleb hormonaalsete häirete diagnoosimise ja raviga. Endokriinhaigetest kõige suurema rühma moodustavad diabeetikud.

Endokrinoloogia Regionaalhaiglas

Endokrinoloogia eripära Regionaalhaiglas on suur sidusus teiste erialadega, igapäevase töö läbipõimumine õppe- ja teadustegevusega.

Kogenud endokrinoloogid dr Anu Ambos ja dr Pille Rudenko võtavad vastu patsiente konsultatiivses polikliinikus, ravivad endokrinoloogilisi haigeid statsionaaris ning konsulteerivad Regionaalhaigla teistes kliinikutes ja allüksustes. Konsultatiivses polikliinikus töötavad lisaks veel dr Jaanus Kerge ja sisehaiguste vanemarst dr Valentina Semjonova.

Kõik meie haigla endokrinoloogid on oma eriala tunnustatud spetsialistid, kes täiendavad end pidevalt nii Eestis kui ka välismaal. Meie arstide osalusel ja juhendamisel on valminud mitmed ravijuhendid ja õppematerjalid. Eriala arvamusliidritena esinetakse palju ettekannetega nii teadus- kui ka terviseedendusüritustel.

Kõrgema etapi raviasutusena on meie endokrinoloogidele iseloomulik suur kogemus just haruldaste endokriinpatoloogiate ravis.
Dr Pille Rudenko osaleb regulaarselt neuroendokrinoloogia konsiiliumidel.

Diabeediõed

Diabeedihaigeid, nii konsultatiivses polikliinikus kui ka statsionaaris, nõustavad iseseisvalt diabeediõed Tiina Mitt ja Maris Valtin. Õed annavad toitumis- ja elustiili alast nõu, õpetavad diabeeditarvikute kasutamist ja jälgivad diabeediravi tõhusust. Diabeediõed täiendavad pidevalt oma teadmisi ja oskusi nii Eestis kui ka välismaal. Tiina Mitt osutab lisaks ka diabeetilise jalaravi teenust, milles on saanud eriettevalmistuse pideva glükeemia monitooringu (CGM) ja podograafia alal ning rakendab saadud teadmisi oma töös.

 

Meie arstid:

Anu Ambos

Anu Ambos endokrinoloog

endokrinoloogi vastuvõtu kabinet
Mustamäe korpus
Sütiste tee 19 Tallinn
617 1049

VASTUVÕTUAJAD:

Kolmapäev09:00 - 16:00
Reede09:00 - 16:00

SAATEKIRI ON VAJALIK

DIGIREGISTRATUUR
Pille Rudenko

Pille Rudenko endokrinoloog

endokrinoloogi vastuvõtu kabinet
Mustamäe korpus
Sütiste tee 19 Tallinn
617 1049

VASTUVÕTUAJAD:

Kolmapäev09:00 - 13:00
Neljapäev12:00 - 16:00
Reede09:00 - 13:00

SAATEKIRI ON VAJALIK

DIGIREGISTRATUUR