5-tärni õenduse konverents 2023

• e-infosüsteem;
  • MAGNET;
  • õenduskvaliteet.

Tutvuge konverentsi esinejatega lähemalt esinejate tutvustuse lehel (introduction of speakers):  EST / ENG

Ajakava/Agenda

1. PÄEV/ DAY 1

10.00    Avasõnad / Opening
10.10    Standarditud õenduskeele arendused Euroopas: ülevaade /Current developments in standardised nursing languages in Europe: An Overview. Claudia Leoni-Scheiber (Austria)
10.40    Standarditud õenduskeele arendused Eestis: ülevaade / Integrating standardised nursing language in Estonia: An Overview. Aleksei Gaidajenko, Kristi Puusepp (Eesti)
11.05    Standardiseeritud õenduskeele integreerimine e-haiguslukku / Integrating standardised nursing language into EHR's. Carme Espinosa (Andorra)

11.30    Eriõed ja õendusdiagnoosid/ Advanced Practice Nurses and nursing diagnoses. Lynda Carpenito (USA)
11.55    Lõunapaus / Lunch break
13.00    Nanda-I, NIC ja NOC klassifikatsioonidega tervise infosüsteemi tõhusus õendushariduses: Itaalia kogemus / Effectiveness of a nursing process - clinical decision support systems using Nanda-I, NIC, NOC in education: An Italian experience. Luca Bertocchi (Itaalia)
13.30    NANDA-I õendusdiagnooside, õendussekkumiste ja -tulemuste klassifikatsioonide õpetamine õe õppekavas: õppekava analüüs ja õppejõudude intervjuud / Teaching NANDA-I diagnoses, nursing interventionsand outcomes classification in nursing curriculum: Curriculum analyses and lecturer interviews. Kristi Rannus (Eesti)
13.55    Õenduskvalifikatsioonide rakendamine Poolas: ülevaade / Implementation of nursing classifications in Poland - An Overview. Irena Milaniak (Poola)
14.20    Kohvipaus
14.40    Ärevusega patsientide õendusprotsess / Nursing process of patient with an anxiety disorder. Marianne Annion (Eesti)
15.05    3N täiendkoolitus õdedele ja selle mõju 3N kasutamisele õe igapäevatöös / Continuing trainings for nurses for the implementation of NNN and the impact of the training on the implementation of NNN in practice among nurses. Irma Nool (Eesti)
15.30    Paneeldiskussioon. Esimese päeva kokkuvõte / Panel discussion. Summary of day one.
16.00     Esimese päeva lõpp

2. PÄEV/ DAY 2

10.00    Teise päeva avasõnad / Opening
10.05    Õenduskvaliteedi indikaatorid: miks need on olulised / Nurse sensitive indicators: Why are they important. Priit Tohver (Eesti)
10.30    Kuidas võrrelda õenduskvaliteeti? / Benchmarking quality of nursing. Marita Ritmala (Soome)
10.55    Kukkumiste ennetamine SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas tõenduspõhiseid praktikaid rakendades / Implementing evidence-based practices to prevent falls in the North Estonia Medical Centre. Reelika Kaljurand (Eesti)
11.20    Helsingi Ülikooli Haigla teekond kukkumiste ennetamisel / Our journey to prevent patients from falling in the Helsinki University Hospital.  Aino Kormilainen (Soome)
11.45    Ülevaade erütrotsüütide suspensiooni ülekannete kestusest SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas / Overview of red blood cells administration duration at the North Estonia Medical Centre. Dina Ljahh, Ene Vadi (Eesti)
12.00    Lõunapaus / Lunch break

13.00    Helsingi Ülikooli teekond Magnethaigla® tunnustuseni. / Helisnki University Hospital journey to Magnet® Recognition. Marita Ritmala (Soome)
13.25    Tipptasemel õenduse raamistik / A framework for nursing excellence. Maureen Lal (USA)
14.25    Kohvipaus
14.50    Kus me oleme täna väärtuspõhises tervishoius? / Where do we stand in value based healthcare? Terje Peetso (Eesti)
15.25    Paneeldiskussioon. Teise päeva kokkuvõte / Panel discussion. Summary of day two.
15.50    Konverentsi  lõpetamine / Summary of the conference

*Ajakava on täienemisel ning korraldajal on õigus teha ajakavas muudatusi

Konverents toimub Swissôtel Tallinnas.

Konverentsile esitatud postrid leiate siit: https://regionaalhaigla.sharepoint.com/:f:/s/Koolitusmaterjalid/Eqke8Tuf7IRApaqg2rGfuIAB9eCZEJPQsJD_GXWjDS2sCA?e=cyVSKn

Abstraktide kogumik leitav siit:https://www.ester.ee/record=b5573494*est

REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!