Interdistsiplinaarne seminar

Regionaalhaigla korraldab igal kevadel interdistsiplinaarseid seminare, mille eesmärk on käsitleda inimkeha eri organeid. Koostööseminarid on pühendatud kopsule, maksale, neerule, liigestele jt organitele. 2013. aastal läheneti intrigeerivalt hoopis haigusele  insuldile. 2014. aastal oli seminari eesmärk käsitleda interdistsiplinaarselt puusapiirkonna haigusseisundeid ning tutvustada uusimaid diagnoosimis- ja ravimeetodeid. 2015. aastal käsitleti interdistsiplinaarselt ja sisutihedalt lülisamba terviseprobleeme ning tutvustati uusimaid diagnoosimis- ja ravimeetodeid. 2016. aastal keskenduti interdistsiplinaarselt dementsuse temaatikale, 2017. aastal leidsid käsitlust neuroendokriinsüsteemi haigused ning 2018. aastal keskenduti meeste eesnäärme probleemidele. 29. märtsil 2019 toimub järjekordne interdistiplinaarne seminar "Munasari", kus on kavas alustada anatoomiast ja füsioloogiast, liikuda patofüsioloogiasse, edasi fertiilsuse teema juurde, kõnelda kontekstis eetika&munasari ning lõpuks käsitleda hea- ja pahaloomuliste kasvajatega seotud uuemaid andmeid.

„Interdistsiplinaarsed seminarid aitavad Regionaalhaiglal võrgustuda nii teiste haiglate kui ka kogu tervishoiusüsteemiga ning lisaboonuseks on asjaolu, et  koondame haiglasiseseid interdistsiplinaarseid meeskondi konkreetsete teemade ümber,“ sõnas interdistsiplinaarse seminari kontseptsiooni autor dr Sergei Nazarenko. 

Seminarid on alati kohale toonud suure hulga eri erialade esindajaid, kes suure huviga ettekandeid kuulavad. Seminarimaterjalide kujundus lähtub juba traditsiooniliselt Regionaalhaigla Grand Man Agu Lippingu loodusfotodest.

Interdistsiplinaarne koostööseminar TORU
Interdistsiplinaare koostööseminar GEEN
Interdistsiplinaare koostööseminar VERELIBLE
Interdistsiplinaare koostööseminar MUNASARI
Interdistsiplinaarne koostööseminar EESNÄÄRE
Interdistsiplinaarne koostööseminar NEUROENDOKRIINSÜSTEEM
Interdistsiplinaarne koostööseminar DEMENTSUS
Interdistsiplinaarne koostööseminar LÜLISAMMAS
Interdistsiplinaarne koostööseminar PUUS
Interdistsiplinaarne koostööseminar INSULT
Interdistsiplinaarne koostööseminar NEER
Interdistsiplinaarne koostööseminar MAKS
Interdistsiplinaarne koostööseminar  KOPS
Interdistsiplinaarne koostööseminar  VÄIKE LIIGES
Interdistsiplinaarne koostööseminar  LÜMFISÕLM
Interdistsiplinaarne koostööseminar VERESOON
Interdistsiplinaarne koostööseminar INTESTINUM