Psühhiaatria

psyhhiaatria.png

Psüühikahäirete ravimine on olulise tähtsusega inimese elurõõmu ja elukvaliteedi säilitamisel ning parandamisel.

Psühhiaatria eriala tegeleb psüühikahäirete äratundmise ja ravimisega. Selleks teevad koostööd eriarst – psühhiaater − ning psühholoog ja psühhiaatriaõed, vajaduse korral kasutatakse teiste erialaspetsialistide abi. Kõige sagedamini on nendeks neuroloog ja sisehaiguste arst.

Tänu heale koostöövõimalusele Regionaalhaigla teiste erialaarstidega saame kiirelt ja efektiivselt reageerida patsiendi terviseprobleemidele.

Regionaalhaiglas on eri häirete raviks spetsialiseerunud osakonnad, kus vastavalt patsiendi seisundile antakse nõu ja abi koduseks raviks või vajaduse korral pakutakse haiglaravi. Uus ja arenev suund on psühhiaatriakliiniku polikliinikus järjest laienev psühhiaatriaõdede vastuvõtt, tänu millele saavad abivajajad kiiremini ja järjepidevamalt abi. Haigla valvearst on tööl ööpäev ringi.

Kui seisund on psühhiaatri hinnangul kriitiline, kuni selleni, et inimene võib iseennast või teisi kahjustada või on väga ebastabiilne ja vajab pidevat jälgimist-hindamist, siis alustatakse ravi haigla vastuvõtuosakonnas. Stabiliseerudes suunatakse inimene haiglas vastavalt psüühilisele seisundile ühte osakondadest. Osakonnad on püüdnud pidevalt suurendada võimekust, et abivajajaid üha paremini aidata.

Psühhiaatriakliinik püüab aidata erinevate psüühiliste probleemidega inimesi alates lapse- ja noorukieast kuni vanuriteni. Väikelaste probleemidega tegeleb Tallinna Lastehaigla. Teeme koostööd järel- ja hooldusraviasutustega.

Oluline on psüühikahäire võimalikult varakult ära tunda.

Inimene ise saab enda juures tähele panna meeleolumuutusi, segasustunnet maailmatajumisel, liigset ärevust, mis segab igapäevaelu. Psühhiaatri konsultatsioonil leitakse nendele olukordadele põhjused ja vajaduse korral määratakse ravi. Samuti on kõrvalvaatajana oluline ära tunda lähedase inimese, töökaaslase, sõbra oluliselt muutnud käitumist-mõtlemist ning julgustada teda nõu pidama psühhiaatriga.

Arsti poole pöördudes määratakse pärast põhjalikku hindamist ravi, mis hõlmab ravimpreparaate ning vajaduse või soovi korral ka psühhoteraapiat. Regulaarne nõupidamine arstiga on soovitatav seisundi paranemiseni. Psühhiaatrias on ka kroonilisi häireid, mis vajavad väga pikaaegset koostööd raviarsti ja patsiendi vahel − seda võimalust meie haiglas ka pakutakse.