Allergoloogia

allergoloogia.png

Allergoloogia on sisemeditsiini eriala, mis tegeleb allergiast ja muust ülitundlikkusest tingitud haigustega organsüsteemides, eelkõige ülemistes ja alumistes hingamisteedes, seedetraktis ja nahas.

Tuntumad allergilised haigused on allergiline astma, heinapalavik, nõgestõbi, atoopiline dermatiit. Allergeen ehk allergilise haiguse põhjus ja/või vallandaja võib olla mis tahes keskkonnafaktor: ravim, koduloom, õietolm, toiduaine, kodutolm, putukamürk, kosmeetika jne. Pöörduge allergoloogi vastuvõtule, kui tervisehäire − näiteks raskendatud hingamine, nohu, kõhulahtisus, nahalööve või muud sümptomid − on Teie arvates põhjustanud kontakt teatud keskkonnafaktoriga.

Allergoloogia Regionaalhaiglas

Regionaalhaigla allergoloogid diagnoosivad ja ravivad kõigi organsüsteemide allergiaid.

Regionaalhaigla allergoloogid võtavad vastu ja ravivad nii täiskasvanuid kui ka lapsi.

Diagnostiliste meetoditena kasutatakse nahatorketeste, naha aplikatsiooniteste ja vereproove. Alates 2012. aastast toimub ravimallergiate diagnostika. 2014. aastal käivitus spetsiifiline allergiavastane immunoteraapia.

Alates 2021. aastast teostame ka toiduallergeenide provokatsiooniteste. Ainsana Eestis pakume aeroallergeenide provokatsiooniteste. 

Olmeallergeenidest põhjustatud allergiate kõrval diagnoositakse ja ravitakse ka tööallergeenidest põhjustatud allergiaid.

Allergoloogi juurde on vaja saatekirja. Allergiakahtluse korral saavad Teid vastuvõtule suunata näiteks perearstid või teised eriarstid. 

Arsti vastuvõtule saate registreeruda telefonil 617 2950.