Ulemiste_tervisemaja.jpg

Verivärske Ülemiste Doonorikeskus on avatud

15.09.2020

Täna, 15. septembril avab Põhja-Eesti Regionaalhaigla verivärske Ülemiste Doonorikeskuse Ülemiste Tervisemaja (Valukoja 7) esimesel korrusel.

Doonorikeskuse uue asukoha valikul lähtuti eeskätt doonorite vajadustest, sh mängisid olulist rolli ligipääsetavus ühistranspordiga ja parkimisvõimaluste olemasolu, ning hea asukoht Tervisemaja esimesel korrusel. Verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul vastasid Ülemiste Tervisemaja ruumid doonorite ja verekeskuse nõudmistele kõige paremini. „Ülemiste Tervisemajas on ühe katuse alla koondunud tervisevaldkonna tippspetsialistid. Ülemiste City linnak on kiirelt arenev äripiirkond, kus töötab, õpib ja elab palju doonoreid ning ka potentsiaalseid uusi doonoreid. Seetõttu tundus see uue asukohana igati loogiline valik,“ selgitas Lellep.

Ave Lellepi sõnul on uue doonorikeskuse eesmärk teha vereloovutus doonoritele võimalikult lihtsaks ja vähem aeganõudvaks: „Ülemiste Doonorikeskuses rakendame esimestena Eestis doonorite teenindamisel personaalsemat lähenemist ehk võimalusel teenindab doonorit meditsiinilisest läbivaatusest kuni verevõtmiseni üks õde.“

DoonoriFoorum sulges oma uksed 8. septembril, kuid kesklinna doonoritel muretsemiseks põhjust ei ole. Verekeskus hakkab edaspidi kesklinna piirkonda rohkem väljasõite korraldama, mille kohta leiab infot nii Verekeskuse kodulehelt kui Facebooki lehelt. 

Ülemiste Doonorikeskusesse, mis on avatud E-R kell 9.00-17.00, on oodatud doonorid, kes soovivad tulla täisvereloovutusele. Doonorid saavad Tervisemajja tulla ühistranspordiga või parkida maja esises parklas parkimiskellaga kaks tundi tasuta. Kuidas kohale tulla, saab vaadata SIIT.

Doonoriks on oodatud terved, puhanud, söönud ja rohkelt vedelikku tarbinud, vähemalt 50 kg kaaluvad inimesed vanuses 18-60 eluaastat. Kahe vereloovutuse vahe peab olema minimaalselt 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva. Kindlasti palume eelnevalt broneerida aeg vereloovutusele verekeskuse kodulehel www.verekeskus.ee, kust leiab täiendavat informatsiooni ka verevarude ja korduma kippuvate küsimuste kohta.