Verivärske Ädala augustis taas avatud

Verivärske Ädala augustis taas avatud

30.05.2024

Alates 19. augustist ootab taas doonoreid värskelt rekonstrueeritud Ädala tänav 2 verekeskus.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep tunneb suurt rõõmu, et saame juba augustis doonoreid taas vastu võtta uue ilme ja sisekujunduse saanud verekeskuses. „Ädala verekeskuses on nüüd igati kaasaegsed tingimused – uuendatud on kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, ruumid on avarad ja õdusad ning tänapäevase interjööriga, tasuta parkimine, sh võimalused jalgratta parkimiseks, kerge ligipääsetavus ja hea transpordiühendus linnaga,“ ütles Lellep.

„Estonia puiesteel asuv Südalinna verekeskus oli ajutine rendipind seniks kuni Ädala tänava maja rekonstrueeriti,“ selgitas Lellep. „Kesklinnas verd loovutada soovivad doonorid on meie jaoks jätkuvalt olulised – püüame ka edaspidi selles piirkonnas leida verekogumise võimalusi.“

Ajavahemikul 12.-16. august saab verd loovutada Ülemiste doonorikeskuses, lisaks kogub doonoriverd ka verekeskuse liikuvgrupp, mis külastab erinevaid Tallinna ja Harjumaa asutusi. Alates 19. augustist saab igal tööpäeval Tallinnas verd loovutada Ülemiste ja Ädala verekeskustes ning väljasõitudel. Väljasõitude graafikuga saab tutvuda verekeskuse kodulehel: www.verekeskus.ee.

Verekeskuse rekonstrueerimist rahastati REACT-EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe) Euroopa Regionaalarengu Fondi struktuuritoetuste vahenditest. Tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamise (REACT-EU ERF) meetme eesmärk on suurendada tervishoiusüsteemi suutlikkust reageerida kriisidele ning tagada tervishoiusektori toimepidevus Eestis.