Traumapäev 2017. aastal

Väikesaarte esmaabi osutajad lihvivad traumapäeval oskusi

20.06.2018

21. ja 22. juunil toimub Varbla Puhkekeskuses Regionaalhaigla kiirabikeskuse järjekordne traumapäev. Osavõtjateks on seekord väikesaarte üksuse esmaabi osutajad.

„Eelmisel aastal teenindasime 225 väikesaarte väljakutset“, ütles kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov ja lisas: „Kuna meditsiinilist esmaabi osutavad Kihnus, Ruhnus ja Vormsil eriväljaõppe saanud mittemeedikutest saareelanikud, panustame järjepidevalt nende teadmiste ja oskuste lihvimisse. Traumapäevadel on selles oluline roll. Eelmine väikesaarte üksuse traumapäev toimus aasta tagasi Reiu Puhkeskuses.“

Seekordsel traumapäeval lahendatakse simulatsiooniülesandeid, millega võivad töötajad igapäevaselt saarel kokku puutuda. Fookuses on sünnitus väljaspool haiglat, nagu kodus või kiirabiautos, insult, raske allergiline reaktsioon, äge müokardiinfarkt, elustamine ja verejooksu peatamine. Harjutatakse ka raadioside kasutamist ning telesilla vahendusel koostööd telemeditsiini arstiga.

Simulatsiooniharjutuste kõrval on kavas ka kliiniliste juhtumite tagasivaatav käsitlus. Reaalselt toimunud väljakutsete näitel toimub arutelu sündmuse käsitluse  ja võimalike teiste lahenduste üle. Nii saab häid näpunäiteid, kuidas sarnaseid juhtumeid lahendada parimal võimalikul viisil.

Traumapäeva korraldavad kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov, kiirabiosakonna juhataja dr Lilian Lääts, reanimobiiliosakonna õendusjuht Katrin Pulk, kiirabikeskuse õendusjuht Valeria Volovik, kiirabikeskuse koolitusõde Ivar Käsper, kiirabiosakonna õendusjuht Olga Demidova ning katastroofimeditsiini osakonna õendusjuht Merle Kuus. Traumapäeva korraldusse panustasid ka Regionaalhaigla ülemarst dr Andrus Remmelgas ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanda õppekava juht  Katrin Klein.

Pilte eelmisest väikesaarte üksuse traumapäevast saab vaadata siit