eka.jpg

Tudengid esitlevad EKA ja Regionaalhaigla ühisstuudio "Terve ruum" lõputöid

29.10.2019

Täna, 29. oktoobril esitlevad EKA sisearhitektuuri ja tootedisaini tudengid EKA ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla ühisstuudio "Terve ruum" lõputöid.

Ruumi mõju inimese tervisele on teada juba 1980ndatest, kui esimese teadusliku uuringuga tõestati, et aknaga palatis paranevad patsiendid operatsioonist paremini kui aknata palatis. Siiski ei kipu haiglate ja kliinikute arhitektuuris kandev printsiip olema “terve ruum”, vaid võimalikult paljude voodikohtade ja teenuste ära mahutamine. Regionaalhaigla ja EKA ühisstuudio “Terve ruum” otsib viise, kuidas rangete nõuete ja efektiivsuse surve all olevat haiglakeskkonda muuta inimsõbralikuks.

Sisearhitektuuri ja tootedisaini tudengid käsitlevad kahte osakonda – päevakirurgia ja päevaravi. Analüüsitakse, kuidas olemasolev ruum psühholoogiliselt mõjub, mil moel materjalid ruumikogemust mõjutavad ja kuidas ruumis muuta inimeste käitumismustreid. Töö üheks sisendiks on eelmise semestri teenusedisaini stuudio, milles tegeldi päevakirurgia patsiendi teekonna parandamisega ja Riigi Innotiimi ja Regionaalhaigla vähiravi patsiendi teekonna kaardistusega.

Esitlused toimuvad Kunstiakadeemias kahes grupis:
10-11:30 ruum A204 – päevaravi
15-16:00 ruum A403 – päevakirurgia