Veregruppide_labor

Soovitame patsientidel tulla vereproovi andma pärastlõunasel ajal

22.03.2021

Regionaalhaiglas toimub vereproovide andmine elava järjekorra alusel. Enim on ootajaid verekabineti ukse taga hommikupoolikuti, kuid pidades silmas COVID-19 nakkusohtu ja levikut, soovitame patsientide hajutamiseks verd tulla andma pigem pärastlõunasel ajal.

Regionaalhaigla laboratooriumi juhataja Marge Küti sõnul nõuab epidemioloogiline olukord meilt patsientide hajutamist ja kutsub seetõttu võimaluse korral üles Regionaalhaiglas vereproove andma pärastlõunasel ajal. „COVID-19 nakkusohtu silmas pidades on ohutum, kui patsiendid tuleksid vereproovi andma ka pärast lõunat: esmaspäevast neljapäevani vahemikus kell 13.30–17.00, reedeti kell 13.30–16.00. Siis on kabineti koormus oluliselt madam ja ootejärjekord lühem,“ lisas Marge Kütt.

„Patsiendi ohutuse seisukohast on kõige tähtsam vältida hommikusi pikki järjekordi. Paastumine on kindlasti vajalik ainult üksikute analüüside andmisel, 10–12 tundi tuleb paastuda näiteks folaadi, vitamiin B12 ja angiotensiini muundava ensüümi uuringute jaoks. Teiste uuringute jaoks vereproovi andmisel oleks soovitav, et viimasest söögikorrast oleks möödas vähemalt 2 tundi, kuid 10–12 tunnine paast ei ole vajalik,“ selgitas Kütt.

Regionaalhaigla vereandmise kabinet on avatud E–N kell 7.30–17.00, R kell 7.30–16.00.