Saatesarjas "Tervist" avatakse koostöös spetsialistidega erinevate tervisemurede olemust

Saatesarja "Tervist" saatejuht Katrin Viirpalu külastas Regionaalhaiglat, et mõista Eesti inimeste küsimusi ning muresid, millega arsti poole pöördutakse. Koostöös spetsialistidega avatakse erinevate tervisemurede olemust, otsitakse vastuseid ja kummutatakse ka väärarusaamu. 

 

Verehaigused on õnneks harvaesinevad, kuid nende diagnoosimine võib võtta aastaid ja õige ravi leidmine on väga personaalne. Oma loo räägib harvikhaigust mastotsütoosi põdev Irina.

 

Ortopeedia on lai valdkond, mis peidab endas tuhandet eri maailma. Dr Vahur Metsna ja dr Paul Sander Vahi räägivad ortopeedide tööst ning saame teada, millised on tulevikuväljavaated liigeste vahetamisel.

 

Öeldakse, et sport on tervise pant. See on loomulikult tõsi, aga spordiga võib ka üle pingutada, mis võib tuua endaga kaasa väga karmid tagajärjed. Dr Kaido Hanni kõneleb spordi tegemisest ja südame äkksurmast ning dr Meelis Vainu juhendamisel viiakse läbi koormustest.

 

Dr Kadri Lilienthal räägib neeruhaigustest ja sellest, kuidas diabeet neere mõjutab. Oma loo räägib ka Helen, kes on juba kaks korda neerusiirdamise läbi teinud.

 

Ilma operatsiooniõdedeta ei toimu ühtki operatsiooni. Vaatame operatsioonituppa ja jälgime, milline näeb välja operatsiooniõe tööpäev. 

 

Eesti ainukesse põletusravi osakonda Regionaalhaiglas jõuavad kõige raskemas seisus olevad patsiendid. Dr Ain Seimar näitab ette, mida saab põletuste korral ära teha koduste vahenditega. 

 

Kaks aastat tagasi Telliskivi tulistamisest eluga pääsenud taksojuht Sergei on elus tänu veredoonoritele. Kuidas on praegu maailmas valitsev olukord mõjutanud verekeskuse tööd?

 

Rinnavähki põdev noor naine käib pärast rinnaeemaldust Reio Vilipuu Taastusravikliinikus lümfiteraapias. Ta kutsub üles mehi märkama muutusi oma naiste rindades. 

 

Vähiravi puhul räägitakse nii lõikusest, keemiaravist kui ka kiiritusravist. Vähem teatakse seda, et kiiritusravi on olnud edukas vähiravimeetod enam kui sada aastat. Mida tähendab täppiskiiritusravi ja kuidas abistab tehisintellekt Regionaalhaigla onkolooge?

 

Headest kirurgidest ei ole kasu, kui neid ei toeta anestesioloogid. Kuid mida peab patsient enne plaanilist lõikust anesteesiast teadma?

 

Dr Kristiina Põld räägib tööst erakorralise meditsiini osakonnas ning annab nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule.

 

Nahavähi levimus on suurenenud kogu maailmas. Kuid kas iga pigmendilaik ja mügarik on ohtlik?

 

Eestis haigestub insulti igal aastal ligi 4500 inimest, sagenenud on haigestumine noorte seas. Mis insulti põjustab?

 

Regionaalhaiglast eetrisse läinud "Terevisiooni" erisaade haiglatöö ja erinevate terviseteemade kohta on järelvaadatav siit: https://arhiiv.err.ee/vaata/terevisioon-128-357942/similar-358497.