Regionaalhaiglat külastas president Alar Karis

19.11.2021

Täna, 19. novembril külastas Regionaalhaiglat vabariigi president Alar Karis, kes tutvus haigla intensiivravikeskuse ja sealsete töötajatega ning kohtus haigla juhtkonnaga.

Kohtumisel puudutati koroonakriisiga seotud õppetunde ja räägiti ka muu plaanilise ravi toimumisest. „Kohtumisel sain kindlust, et Eesti meditsiinisüsteem saab koroonaviirusega võitlemisel üha paremini hakkama. Haiglale on olnud suureks abiks kaitseväe parameedikud, samuti teistest valdkondadest appi tulnud vabatahtlikud, kes on aidanud hakkama saada eriti just nädalavahetustel, mil personaliprobleem on olnud pisut teravam,“ ütles president.

Samuti sai Alar Karis Regionaalhaiglas kätte oma COVID-19 vaktsiini tõhustusdoosi – teda vaktsineeriti vaktsiiniga Pfizer. „Vaktsineerimine on pandeemiaga toimetulekuks kõige olulisem. Teame, et vaktsiinide toime ajas paratamatult väheneb ning seetõttu on ka väga oluline, et igaüks hoolitseks õige aja saabudes tõhustusdoosiga selle eest, et kaitse koroonaviiruse vastu oleks kestvalt tugev,“ rõhutas Alar Karis. President loodab, et vaktsineerimispunktidesse jõuavad ka need, kes seni oma vaktsineerimiskuuri pole alustanud.