Kaja Kallase visiit 20.12.2021

Regionaalhaiglat külastas peaminister Kaja Kallas

21.12.2021

Eile, 20. detsembril, külastas Regionaalhaiglat peaminister Kaja Kallas, kes tutvus haigla COVID-intensiivravi ja pulmonoloogia osakonna töötajate ja tööga ning kohtus haigla juhatusega.

Peaminister külastas Regionaalhaiglat eesmärgiga tänada haigla töötajaid ennastsalgava töö eest COVID-patsientide ravimisel. Visiidil külastas ta haigla 3. astme intensiivravi osakonda, kus ravitakse kõige raskemaid COVID-haigeid, kes on kõik juhitaval hingamisel. COVID-intensiivravi osakonda tutvustasid peaministrile anestesioloogiakliiniku juhataja dr Sergei Kagalo, intensiivravikeskuse juhataja dr Kristo Erikson ja III intensiivravi osakonna ülemarst-juhataja dr Kairi Marie Riigor.

Samuti tutvus peaminister pulmonoloogia ehk kopsuhaiguste osakonna töötajate ja tööga, mida tutvustas sisehaiguste kliiniku juhataja dr Pille Mukk.

Peaminister vestles ka haigla juhatuse liikmete – juhatuse esimehe Agris Peedu ja ülemarsti prof Peep Talvinguga, kes andsid ülevaate Regionaalhaigla praegusest töökoormusest, seisust COVID-19 patsientide ravimisel ja vaktsineerimisest Regionaalhaiglas.