y-korpus.jpg

Regionaalhaigla uus Y-korpus loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused

11.12.2020

Reedel, 11. detsembril kell 14.00 sai nurgakivi Regionaalhaigla uus Y-korpus, mis loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused, koondades Regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda.

Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere sõnul on uude Y-korpusesse kavandatud üle viia plaanilise vähiravi ja neeruhaiguste raviga tegelevad kõrgendatud keskkonnatehnilisi lahendusi vajavad päevaravi ja statsionaarsed osakonnad, sh onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku keemiaravi päevaravi osakond, keemiaravi ja hematoloogia palatiosakonnad, nefroloogiakeskuse hemodialüüsiosakond ja palatiosakond. „See muudab oluliselt efektiivsemaks nii vähipatsiendi kui neerupuudulikkusega patsiendi raviteekonnad,“ ütles dr Valvere, lisades: „Y-korpuse keldrikorrusele rajatakse kaasaegne magnetresonantstomograafia (MRT) keskus, millega võimestatakse oluliselt tipptasemel diagnostika kättesaadavust kõigile haigla patsientidele ja kaasaegse täppiskiiritusravi planeerimist vähipatsientidele.“

„Y-korpuse projekt valmis tihedas ühistegevuses arstide ja õdedega, selleks et ravitöö toimiks läbimõeldult lähtudes personali ja patsientide vajadustest. Y-korpuse projekti raames tegime koostööd nii Riigikantselei juures asuva innovatsioonitiimiga loomaks parim vähipatsiendi raviteekond kui ka Eesti Kunstiakadeemia tudengitega selleks, et vereanalüüside andmine oleks mugav ja sujuv,“ lisas juhatuse esimees Agris Peedu.

Y-korpuse projekteeris Innopolis Insenerid OÜ ja seda ehitab AS Merko Ehitus Eesti. Ehitustööde maksumus ilma käibemaksuta on ligikaudu 33,8 miljonit eurot, mida rahastatakse lisaks omavahenditele nii Euroopa Investeerimispanga, Põhjamaade Investeerimispanga kui Euroopa struktuurifondide poolt. Y-korpuse valmimistähtaeg on 2022. aasta detsembris, sellega liituva haigla fuajeeala rekonstrueerimine valmib 2023. aasta juulis.