katre.JPG

Regionaalhaigla tunnustas virtuaalpeol aasta õendus- ja hooldustöötajaid

13.05.2021

Rahvusvahelist õdede päeva tähistati Regionaalhaiglas, sarnaselt möödunud aastaga, virtuaalselt ka tänavu. 12. mai õhtul kell 19.00 olid kõik haigla töötajad oodatud liituma õdede päeva veebipeoga, kus kuulutati traditsiooniliselt välja Aasta Säravad Tähed – aasta õendus- ja hooldustöötaja, ning Aasta Tulevikutäht.

„Endiselt ei saa me tänast rõõmupäeva tähistada ühes ruumis koos olles ja vahetult üksteist tänades - kollegiaalsuse, suurepärase töö ja enneolematu pingutuse eest,“ ütles oma kõnes haigla õendusdirektor Katre Zirel, lisades: „Sellest hoolimata soovin ma täna ekraani vahendusel teile kõigile, armsad kolleegid, õendus- ja hooldustöötajad, anda edasi oma siira imetluse ja tunnustuse. Kõik Regionaalhaigla õed ja hooldajad olnud väga vaprad ja väsimatud. Aitäh teile!“

Regionaalhaigla Aasta Särav Täht – Õendustöötaja 2021 tiitli pälvis tänavu haigla sterilisatsioonitalituse juhataja Ljudmila Kovgan, Aasta Särav Täht – Hooldustöötaja 2021 on psühhiaatriakliiniku hooldaja Margit Renke ning Aasta Tulevikutäheks Hiiumaa kiirabikeskuse õde-brigaadijuht Monika Ild. Kokku töötab Regionaalhaigla grupis enam kui 2500 õendus- ja hooldustöötajat, kes moodustavad kokku rohkem kui 50% kogu personalist.

Õdede tunnustusüritusele oma videotervituse edastanud peaminister Kaja Kallas tänas oma kõnes kõiki Eesti õdesid ja hooldajaid, kes seda vastutusrikast ja tänuväärset ametit peavad. „Koroonakriis on kestnud nüüdseks üle aasta ja ilmselt just see periood on kõige ilmekamalt välja toonud teie ameti tähtsuse. Te ravite, toetate, leevendate, vaktsineerite ja kutsute vaktsineerima, õpetate ja jagate infot. Südamest suur tänu kõige eest, mida te Eesti jaoks iga päev teete. Olete võrratud. Aitäh!“ lisas peaminister Kallas.

Aasta Särav Täht - Õendustöötaja 2021 – sterilisatsioonitalituse juhataja Ljudmila Kovgan

Ljudmila on oma igapäevases töös võimekas ja pühendunud, oma valdkonna absoluutne asjatundja – orienteeritud pidevale arengule ja personali tööalaste teadmiste tõstmisele. Ta suudab leida lahendused erinevatele probleemidele ning otsib vastuseid tekkinud küsimustele. Lähtub töökvaliteedi hindamisel ja parendamisel nii reaalsetest töötulemustest kui ka tagasisidest. Omab kindlat visiooni sterilisatsioonitalituse edasiseks arenguks.

Aasta Särav Täht - Õendustöötaja 2021 nominendid olid:

• Gültšara Karajeva, kutsehaiguste ja töötervishoiu polikliiniku tööhügieenik ja COVID osakonna õde
  • Anne Orasmäe-Tšižik, onkoloogia- ja hematoloogiapolikliiniku õde
  • Valentina Saluri, anesteesiaosakonna õendusjuht
  • Liis Kristiin Vaher, psühhiaatriapolikliiniku meeleolu- ja ärevushäirete valdkonna õendusjuht

Aasta Särav Täht - Hooldustöötaja 2021 – statsionaarse ravi keskuse V osakonna ja psühhiaatriakliiniku COVID osakonna hooldaja Margit Renke

Margit on diplomeeritud hooldustöötaja, kes näitab oma töös üles proaktiivsust. Kolleegid austavad Margitit väga, kuna ta suudab end kehtestada, segaduses kergesti korda luua, inimesi operatiivselt tööle panna, rahulike selgitustega vastupanu leevendada. Kolleegide poolt on öeldud, et kui näevad graafikus Margitit nendega koos valves olevat, siis on kohe hea tunne, sest Margiti peale saab kindel olla ja temaga koos on turvaline.

Aasta Särav Täht - Hooldustöötaja 2021 nominendid olid:

• Ly Aas, Hiiu I taastusravi osakonna hooldaja
  • Heidi Masing, nukleaarmeditsiini osakonna abiline ja COVID osakonna hooldaja
  • Ilona Nurk, I sisehaiguste osakonna ja COVID osakonna hooldaja
  • Andrey Zakharov, erakorralise meditsiini osakonna abiline-kiirabitehnik

Aasta Tulevikutäht 2021 – kiirabikeskuse Hiiumaa õde-brigaadijuht, Hiiumaa Haigla operatsiooniploki anesteesiaõde Monika Ild

Monika töötab Regionaalhaigla kiirabikeskuse Hiiumaa brigaadijuhina ja Hiiumaa Haiglas anesteesiaõena. Lisaks kuulub ta Hiiumaa Haigla COVID staapi ning on aktiivne kaasamõtleja ja uuendustele avatud töötaja. Ta on väga pühendunud, suure töövõimega ja professionaalne. Monika vaimustub uutest ideedest, on valmis panustama haigla arengusse, oskab näha laiemat pilti ja mõelda “raamidest välja”. Monika peale võib alati kindel olla, teda saab usaldada.

Aasta Tulevikutäht 2021 nominendid olid:

• Maria Hytti, hematoloogiaosakonna õde
  • Monika Pau, doonorluse osakonna ja COVID osakonna õde

Palju õnne kõigile nominentidele ja laureaatidele!

Üritust saab järele vaadata: https://vimeo.com/548809136