Haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas

Regionaalhaigla tihendab koostööd Helsingi Ülikooli kliinikuga

20.06.2015

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige - haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas külastas sel nädalal Helsingi Ülikooli kliinikut. Visiidi eesmärk oli tutvuda hüübimishäiretega patsientide jälgimise ja ravikorraldusega Soomes.
Dr Remmelgase võttis vastu kliiniku hüübimishäirete üksuse juht professor Riitta Lassila, kes tutvustas üksuse tööd. Üksus kuulub Helsingi Ülikooli onkoloogia-hematoloogia kliiniku koosseisu ja tegeleb kõikide hüübimishäiretega patsientide - sealhulgas ka hemofiiliapatsientide ravi nõustamisega Soomes. "Oleme selles vallas arendamas senisest veelgi tihedamat koostööd," sõnas dr Remmelgas.

Lisaks kohtus dr Remmelgas ka Helsingi Ülikooli onkoloogiakliiniku juhataja dr Petri Bonoga, anestesioloogiakliiniku juhataja professoor Klaus Olkkolaga ja veresoontekirurgia keskuse juhataja professor Anders Albäckiga, kes andsid ülevaate ravitegevusest ja kliinikute töökorraldusest. Plaanis on jätkata senist head koostööd kahe haigla vahel.

Põhja-Eesti Regionaalhaiglal on juba praegu käimas erinevaid koostööprojekte Helsingi Ülikooli kliinikuga. Näitena võib siin tuua hemofiilia kaksikkeskuse projekti, meie arstid ja õed on saanud väljaõpet viimastel aastatel intensiivravi ja kardioanesteesia alal, samuti on Helsingis stažeerimas käinud meie kardiokirurgid.