Dr Erve Sõõru

Regionaalhaigla tähistab unepäeva teabepäevaga „Kosutav uni = hea tervis igas vanuses“

15.03.2019

15. märtsil tähistatakse ülemaailmselt rahvusvahelist unepäeva (World Sleep Day). Regionaalhaigla korraldab sel puhul unemeditsiini alase tasuta teabepäeva „Kosutav uni = hea tervis igas vanuses“. 15. märtsil kella 14.00–17.00 Regionaalhaigla E-korpuse saalis (J. Sütiste 21) toimuval teabepäeval saavad huvilised kuulata unega seotud põnevaid loenguid Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli õppejõududelt ning Maanteeameti eksperdilt. Unemeditsiini uusi suundi tutvustab ning teabepäeva ohjab tuntud unearst dr Erve Sõõru.

Räägime sellistel teemadel:

• Mis on unemeditsiin – dr Erve Sõõru, Regionaalhaigla kopsuarst-unearst
  • Väsinud juhid Eesti teedel – Marika Luik, Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert
  • Tehnoloogia võimalused une parendamiseks – Kristjan Pilt, TalTechi Tervisetehnoloogia Instituudi vanemteadur
  • 8+8+8 kui psühholoogiline retsept hea une väärtustamiseks – Tiina Naarits-Linn, Tallinna Ülikool, Kriisinõustamise ja eneseleidmise keskus Mahena, juhataja ja kriisinõustaja

„Kosutav uni on vajalik igas vanuses. Hea unekvaliteet soodustab kiiremat paranemist. Me teame une parandamise võimalustest järjest enam ja rakendame uusi teadmisi oma igapäevatöös. Me investeerime patsientide tervisesse väärtustades patsientide und“, ütleb Regionaalhaigla kopsuarst ja unearst dr Erve Sõõru, kes tutvustab teabepäeval unemeditsiini uusi suundi ja võimalusi.

Maanteeameti ennetustööosakonna ekspert Marika Luik annab ülevaate Eestis juhtuvatest liiklusõnnetustest ja nende peamistest põhjustest. Väsinud juhtide osakaal liikluses on suurenenud, näidatakse reaalseid lugusid 2018. aastal Eestis juhtunud õnnetustest. Antakse soovitusi sõidu planeerimisel.

Oleme harjunud teadmisega, et nutiseadmed rikuvad une kvaliteeti. Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate Instituudi vanemteadur Kristjan Pilt räägib aga tehnoloogia võimalustest une parandamiseks. Kujutage ette tulevikku, kus uneteave ja tehnoloogia oleks täielikult integreeritud kodudesse, inimeste elustiili, haiguste diagnostikasse ja ravisse.

Psühholoogilist retsepti hea une väärtustamiseks tutvustab psühholoog Tiina Naarits-Linn, kes on töötanud kooli- ja politseipsühholoogina, kriisinõustajana ja õppejõuna. Nõustajana tegeleb Tiina peamiselt emotsionaalsete traumade, aga ka identiteedikriisist tulenevaga. Ta on põhiõppejõud Kriisinõustamise ja Eneseleidmise Keskuses Mahena ning juba aastaid mittekorraline lektor Tallinna Ülikoolis ja Sisekaitseakadeemias.

Osalemine teabepäeval on tasuta ja eelregistreerimine ei ole vajalik!
Erinevate unetoodete tutvustused, pakume kohvi, teed ja kergeid suupisted.

Olete oodatud!