Fotol psühholoogilise esmaabi kriisimeeskonna psühholoog Marko Neeme

Regionaalhaigla parima meeskonna tiitli pälvis psühholoogilise esmaabi kriisimeeskond

26.11.2021

Regionaalhaigla juhatus tunnustas psühholoogilise esmaabi kriisimeeskonda aasta 2021 parima meeskonna tiitliga. Tunnustus anti üle 26. novembril Regionaalhaigla psühhiaatrikliiniku XIII sügiskonverentsil.

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu sõnul on meeskonna panus praegusel kriisiajal olnud hindamatu kaaluga – proaktiivne tegevus ja ennetus on siinkohal võtmesõnad. „Kriitilises olukorras täiesti uue meeskonnana efektiivselt toimimine on igaühele kahtlemata korralik väljakutse. Saite sellega suurepäraselt hakkama. Olete toetanud meie haiglapersonali vaimset tervist igakülgselt ja andnud olulise panuse haigla toimepidevusse pandeemia ajal, tänan ja tunnustan teid,“ lisas Peedu.

Psühholoogilise esmaabi kriisimeeskonda kuuluvad kliinilised psühholoogid, vaimse tervise õed ja hingehoidjad, kelle peamine eesmärk on kolleege ennetavalt teavitada sellest, millised reaktsioonid võivad kriisiga kaasneda ja kuidas nendega toime tulla. Erilised tänusõnad kliinilistele psühholoogidele Kristi Kalvikule ja Marko Neemele ning vaimse tervise õdedele Liis Kristiin Vaherile ja Liisi Saarmele.

Kriisimeeskond kutsuti ellu 2016. aastal, et pakkuda psühholoogilist tuge haiglakollektiivile masskannatanute situatsioonides. Esimese koroonalaine ajal kaasas Regionaalhaigla kriisistaap ka psühholoogilise esmaabi kriisimeeskonna, et pakkuda ennetavalt tuge Regionaalhaigla töötajatele. Ühiselt koostati toetavaid infomaterjale, heliklippe ja videoid, osaleti COVID-osakondade nõustamistes ning haiglatöötajatele avati ööpäevaringne kriisitelefon. Tagasiside meeskonna senisele tööle Regionaalhaigla kolleegidelt on väga kõrge.