EMO

Regionaalhaigla panustab üleriigiliselt COVID-19 ravi korraldusse

19.03.2020

Regionaalhaigla on teinud vajalikud ettevalmistused COVID-19 haigusega patsientide ravimiseks. Erakorraliste patsientide esmane läbivaatus ehk triaaž toimub spetsiaalses telgis, mis on püsitatud erakorralise meditsiini osakonna ette, samuti aitab Regionaalhaigla kiirabikeskus päästetelkidega Kuressaare haigla, Ida-Virumaa keskhaigla ja Rakvere haigla kolleege ning haigla reanimobiilibrigaadid on valmis minema appi Saaremaale.

„EMO patsientide parklasse on püsitatud spetsiaalne triaaži- ja ravitelk, kus toimub patsientide esmane läbivaatus, oleme teinud vajalikud ettevalmistused nakkusohu minimeerimiseks, nakkuskahtlusega patsiendid eraldatakse teiste tervisemuredega pöördunutest, vajadusel võetakse analüüsid, ambulatoorset ravi vajavaid patsiente nõustatakse, raskemad patsiendid aga saavad edasist ravi statsionaaris – sõltuvalt nende seisundi raskusest kas Regionaalhaiglas või Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikus. Läbi on mõeldud ka logistika kiirabiga saabuvate COVID-19 kahtlusega patsientidele,“ selgitas kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov ning lisas: „Oleme sellises situatsioonis esmakordselt, kuid teeme kõik endast oleneva eriolukorras tegutsemiseks, haigla on COVID-19 patsientide raviteekonna põhjalikult läbi mõelnud ning haigete aitamiseks valmis.“ Alates eilsest testitakse kiirabi ja töötervishoiu üksuste juhtimisel Regionaalhaigla töötajaid ka COVID-19 viiruse suhtes kui haigla infektsioonikontroll näeb selleks põhjendatud vajadust.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse katastroofimeditsiini osakond ja Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm koostöös Päästeameti Kose logistikakeskusega on varustanud päästetelkidega Kuressaare haiglat (3 telki), päästetelgid on suunatud lisaks ka Ida-Virumaa keskhaiglasse ja Rakvere haiglasse. „Meie reanimobiilibrigaadid on valmis tulema appi Kuressaare haigla kolleegidele juhul, kui raskes seisundis Saaremaa patsiendid peaksid vajama erakorralist üleviimist Regionaalhaiglasse intensiivraviks,“ kinnitas dr Popov. Vajadusel kasutatakse selleks ka Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga helikoptereid. Regionaalhaigla kiirabikeskus moodustas ka kaks 2-liikmelist õebrigaadi Covid-19 patsientide meditsiinilise transpordi teostamiseks Põhja-Eesti regioonis k.a. Saaremaal ja Hiiumaal.