Regionaalhaigla palub mitte külastada haiglaravil viibivaid patsiente

28.02.2013

Seoses gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste levikuga Eestis ning tulenevalt vajadusest parandada haiglaravil viibivate patsientide nakkuskaitset, palub Regionaalhaigla alates homsest, 29. jaanuarist 2013, mitte külastada Põhja-Eesti Regionaalhaigla kõigis korpustes haiglaravil viibivaid patsiente. Regionaalhaigla korpused asuvad J. Sütiste tee 19, Paldiski mnt. 52, Hiiu 44 ja 39 ning Kosel Ravila mnt. 29.

Eestis on Terviseameti andmetel ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonide arv kasvamas ning gripi levikut hinnatakse laialdaseks loe siit . Eelmise nädala andmetel oli Eestis haigestumus tõusutrendil.
Keeld on kehtestatud vähendamaks meie haiglas ravil viibivate gripi tüsistuste riskirühmadesse kuuluvate patsientide nakatumisvõimalust. Näiteks loetakse riskirühmadesse kuuluvateks isikuteks 65 aastaseid ja vanemaid; isikud, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haigust (eeskätt diabeeti) ja immuunpuudulikkusega inimesi, sealhulgas immuunsüsteemi talitlust pärssivat ravi saavad isikuid. Selliseid patsiente viibib ravil meil pea kõigis osakondades. Kahjuks ei teadvusta kõik külastajad, et võivad olla nakkuse edasikandjaks, kui neil on haigusnähud. Seda isegi siis, kui need on tagasihoidlikud.
Sarnast keeldu oleme rakendanud ka eelnevatel aastatel. Haigla jälgib pidevalt olukorda Eestis ning tühistab külastuskeelu esimesel võimalusel. Antud keeld ei mõjuta ambulatoorset ravi ja erakorralist meditsiiniabi vajavaid patsiente.