Regionaalhaigla kontrollis haigla valmisolekut suurõnnetusteks

16.11.2010

Täna ennelõunal korraldas Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse kriisiõppuse kontrollimaks keskuse ning haigla uue korpuse valmisolekut suurõnnetuste korral. Haiglasisene õppus toimus kella 10-12ni erakorralise meditsiini keskuses ning X-korpuse aatriumis, kus õppuse ajal avati 9 lisavoodikohta. Õppuse käigus kontrolliti erakorralise meditsiini keskuse võimekust ja kriisiplaani toimimist uues korpuses, testitati kannatanute liikumise logistikat ning harjutati kiirabibrigaadide ja haiglapersonali koostööd. Kriisiõppust valmistati ette pea pool aastat ning viimase kuu jooksul korraldati täiendavat personali väljaõpet.

Õppuse üldjuhi, erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaki sõnul võib õppusega rahule jääda: „Kahe tunni jooksul suudeti haigla kiirabi ja reanimobiiliga toodud 26 erineva raskusastmetega patsienti vastu võtta, anda esmaabi ning vastavalt tervislikule seisundile ja uuringute tulemustele suunata intensiivravi osakondadesse, operatsioonikeskusesse või teistesse haigla osakondadesse. Ehkki vahepeal olid teatavad kommunikatsioonihäired, mõningased puudused raadiosides, tekkisid järjekorrad uuringutele jms – toimus kõik siiski mobiliseeritult ja ladusalt.“ Dr Novak rõhutab: “Õppusega saime vajalikku tagasisidet, millele reaalses olukorras rohkem tähelepanu pöörata ning oma kriisiplaani täiendada. Õppus andis kindlustunde, et tuleme toime suurõnnetuste korral — oleme ju Tallinna ja üleriigiliste suurõnnetuste meditsiinilise abi keskus.“

Õppusel osalesid keskuse töötajad, kes ei olnud sel ajal seotud tööülesannete täitmisega. Samaaegselt õppusega jätkas erakorralise meditsiini keskus patsientide vastuvõttu.
Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus on suurim erakorralist meditsiiniabi osutav keskus Põhja-Eestis, mille koosseisu kuuluvad erakorralise meditsiini osakond, kiirabiosakond ja reanimobiiliosakond. Keskuses saab aastas abi ligi 68 000 patsienti, seega ööpäevas ca 190 patsienti.