Regionaalhaigla kingib kaks kiirabiautot Ukraina kolleegidele

Regionaalhaigla kingib kaks kiirabiautot Ukraina kolleegidele

27.12.2022

Regionaalhaigla kiirabikeskuse väikesaarte esmaabi brigaad sai sel aastal Eesti väikesaartele Kihnule, Ruhnule, Pranglile ja Vormsile neli uut kiirabiautot. Kaks vanemat kiirabiautot loovutatakse MTÜ-le Slava Ukraini ja saadetakse appi Ukrainasse.

Regionaalhaigla soetas riigihankega Eesti väikesaartele – Kihnule, Ruhnule, Pranglile ja Vormsile, neli uut kiirabiautot. Uued autod võeti kasutamiseks vastu 2022 oktoobrikuus. Kõikidel väikesaartel on kasutusel olevatel kiirabisõidukitel ka igaks juhul olemas varuautod. Kuna senised põhisõidukid jäid saartele varusõidukiteks, siis varasemad varusõidukid ei leia enam haigla põhitegevuses kasutust ja Regionaalhaigla otsustas need tasuta võõrandada. Kaks kiirabiautot lähevad MTÜ-le Slava Ukraini ja üks MTÜ-le Ruhnu Vabatahtlik Päästeselts.

“Saates autod teele Ukraina suunas soovib Regionaalhaigla meeskond Ukraina kolleegidele rahulikku aastalõppu ja loodab, et meie kingitus aitab aidata,” ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. 

MTÜ Slava Ukraini on vabatahtlik kodanikuühendus, mis korraldab humanitaarabi Ukraina linnades ja külades, mis on sõjas enim kannatada saanud, korraldab taktikalise meditsiini koolitusi koostöös kohaliku meditsiinipartneriga ja haavatute transporti, samuti muud abi üle Ukraina rindejoone. MTÜ Ruhnu Vabatahtlikule Päästeseltson vabatahtlik kodanikuühendus, mille tegevusalaks on  päästetegevus ja päästealane koolitustegevus Ruhnu saarel.