dr_Andrus_Remmelgas.jpg

Regionaalhaigla juhatuse liikmeks saab dr Andrus Remmelgas

19.07.2013

Teisipäeval, 18. juunil kinnitas Regionaalhaigla nõukogu juhatuse liikmeks-haigla ülemarstiks dr Andrus Remmelgase. Dr Remmelgase 5-aastane ametiaeg juhatuse liikme-haigla ülemarstina algab 1. septembril 2013.

Juhatuse esimees Tõnis Allik märkis, et dr Andrus Remmelgasel on 15 aastane meditsiini valdkonna juhtimise kogemus, millest viimased 7 aastat on ta edukalt töötanud Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku juhatajana. „Hindan dr Remmelgase juures tasakaalukust, töötajate kuulamisoskust, huvi ja soovi korraldada haigla toimimist parema ravitulemuse suunas nii patsientide kui ka personali huvides,“ märkis Tõnis Allik ja lisas, et dr Remmelgase kliiniline taust on heaks eelduseks Regionaalhaigla multidistsiplinaarse ravimeeskonna juhtimiseks.

Haigla juhatuse liige-ülemarst professor Sergei Nazarenko täiendas: „Andrus Remmelgase juhtimisel on Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku erinevad tegevusvaldkonnad jõudsalt arenenud ning haigla on olnud edukas äsjatoimunud kiirabikonkursil. Märkimist väärib ka tema tegevus tervishoiuasutuste võrgustumisprotsessis nii maakondlike haiglate kui ka väikesaarte suunal.“

Andrus Remmelgas on lõpetanud Tartu Ülikool arstiteaduskonna. Ta on läbinud kiirabiinternatuuri Mustamäe Haiglas ning hiljem spetsialiseerunud anestesioloogia erialal.

Dr Andrus Remmelgas on töötanud 2006. aastast Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku juhatajana, tehes samal ajal valvearsti tööd ka reanimobiiliosakonnas.

Aastatel 2000 – 2005 töötas ta Kaitsejõudude Peastaabis Kaitseväe meditsiiniteenistuse ülemana/kaitseväe peaarstina, enne seda kaks aastat Kaitseväe tagalapataljon meditsiiniteenistuse ülemana.

1989 – 1996 töötas Andrus Remmelgas Mustamäe haigla reanimatsiooni osakonna (praeguse nimega reanimobiiliosakond) anestesioloogina, olles aastatel 1993 – 1996 ka Päästeameti katastroofimeditsiini peaspetsialist ning 1996 – 1998 Mustamäe Haigla katastroofimeditsiini keskuse peaspetsialist.

Dr Remmelgas on SA Rapla Haigla nõukogu ja SA Läänemaa Haigla nõukogu liige. Ta on Eesti Anestesioloogide Seltsi liige ja Sotsiaalministeeriumi kiirabikomisjoni ning riigireservi komisjoni liige.

Dr Remmelgas on osalenud juhtivatel kohtadel kuni käesoleva ajani erinevate rahvusvaheliste õppuste staapides. 2004. aastal oli ta 6 kuud NATO rahutagamismissioonil Afganistanis, kus ta töötas meditsiiniteenistuse staabiohvitserina. Teda on autasustatud Kotkaristi V klassi teenetemärgi ning Kaitseväe ja Politseiameti teenetemärkidega.

Seoses juhatuse liikme-haigla ülemarsti dr Sergei Nazarenko ametiaja lõppemisega 1. septembril 2013. a kuulutas Regionaalhaigla juhatuse esimees välja sisekonkursi juhatuse liikme-haigla ülemarsti ametikohale. Konkursile laekus üks avaldus. Vastavalt haigla põhikirjale määrab juhatuse liikme ametisse haigla nõukogu juhatuse esimehe ettepanekul.