radioloogia

Regionaalhaigla ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool kutsuvad õppima radioloogiatehnikuks

15.06.2021

Käesoleva aasta sügisel alustab Põhja-Eesti Regionaalhaigla juures Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehnikute õpe, mis annab haiglale võimaluse koolitada Tallinnas omale uus põlvkond erialaspetsialiste. Dokumentide vastuvõtt õppekavale toimub 14. juunist 30. juunini.

Regionaalhaigla radioloogiakeskuse juhtiva radioloogiatehniku Eve Kliimanni sõnul on Regionaalhaigla suurim tööandja radioloogiatehnikutele Eestis ja seoses haigla pideva arenguga kasvab vajadus erialaspetsialistide järele iga aastaga. “Regionaalhaiglas kui õppe praktikabaasis on esindatud kõik radioloogia modaliteedid, kus radioloogiatehnikud saavad ennast rakendada. Pakume üliõpilastele võimalust siduda õpingud praktilise tööga ehk töötada õpingute ajal radioloogia valdkonnas abilise või abiradioloogiatehnikuna ning õpingute lõppedes radioloogiatehnikuna,” ütles Eve Kliimann, lisades: “Regionaalhaigla peab oluliseks oma töötajate pidevat enesetäiendamist ning toetab pärast põhiõppe läbimist ka edasi õppimist Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia magistriõppekaval. Pakume oma töötajatele väljakutseterohket ja tähendusrikast tööd kaasaegses töö- ja arengukeskkonnas.”

“Radioloogiatehniku elukutse on ainulaadne, kuna selles on ühendatud nii tipptasemel tehnoloogia kui ka tervishoiu alased teadmised. Radioloogiatehnikute regionaalne väljaõpe on hea võimalus koolitada spetsialiste just seal, kus neid kõige enam vajatakse,” selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radiograafia ja bioanalüütika osakonna juhataja Zinaida Läänelaid.

Radioloogiatehnik on spetsialist, kes teostab radioloogilist piltdiagnostikat (röntgen, ultraheli jt) ja raviprotseduure, et edendada ja säilitada inimeste tervist ning ennetada ja diagnoosida haigusi. Radioloogiatehnikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu Tervishoiu Kõrgkool, õppe pikkus on 3,5 aastat. Õppetöö Tallinnas hakkab toimuma Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, aga ka maksimaalselt 20 päeva semestris Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis kohapeal.

Tallinna õppegrupis on tasuta õppimise võimalus kümnele radioloogiatehniku õppekava üliõpilasele, lisaks saavad neli alustada tasulises eksternõppes. Kandideerimine algab täna, 14. juunil ning kestab 30. juunini. Avalduste esitamine toimub elektrooniliselt läbi Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS).

Lisaks Tallinnale alustavad radioloogiatehniku õppekava õpperühmad sellel sügisel ka Virumaal ja Tartus. Täpsemat informatsiooni 14.-16. juunil toimuvate infotundide ja õppimise kohta saab kõrgkooli kodulehelt: www.nooruse.ee/radioloogiatehnik