Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Regionaalhaigla ja Lastehaigla planeerivad ühist parkimismaja

06.11.2017

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Lastehaigla allkirjastasid ühiste kavatsuste protokolli parkimismaja ehitamiseks. Parkimismaja hange on kavas kuulutada välja veel käesoleval aastal.
Parkimismaja plaanitakse rajada Lastehaigla kinnistule aadressiga Tervise tn 28a. Kinnistule on kavandatud 681-kohaline kuue maapealse korruse ja ühe maa-aluse korrusega parkimismaja koos selle katusel asuva helikopteri maandumisplatsiga.

„Rajatav parkimismaja hakkab teenindama võrdselt nii Lastehaigla kui ka Regionaalhaigla külastajaid ja töötajaid,“ ütles Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. Lastehaigla näeb parkimismaja vajadust eelkõige perinataalkeskuse loomise perspektiivis. Plaanitav parkimismaja leevendab oluliselt haiglalinnaku igapäevast parklakohtade defitsiiti. „Meil on väga hea meel sellise praktilise projekti üle Lastehaiglaga, mis veelgi edendab kahe kõrvuti asuva haigla koostööd,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Parkimismaja katusele planeeritud helikopteri maandumisplats võimaldab tulevikus helikopteriga transporditavad erakorralised patsiendid toimetada kiiremini nii Lastehaigla kui Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakondadesse.  Selleks on parkimismaja juurde planeeritud liftid ja tunnel-ühendusteed.

Regionaalhaigla ja Lastehaigla on koostöös juba alustanud eelprojekti hankedokumentatsiooni koostamisega. Parkimismaja kavandatav valmimise aeg on 2019. aasta lõpp.