Regionaalhaigla

Regionaalhaigla insuldiravi on Euroopa kõrgeimal tasemel

06.06.2024

Regionaalhaigla neuroloogiakeskus pälvis 5. juunil 2024 Euroopa Insuldiorganiatsiooni ESO sertifikaadi, mis on kõrgeim insuldiravi tunnustus Euroopas. Sertifikaat kinnitab, et Regionaalhaigla insuldipatsiendid saavad parimat Euroopa standarditele vastavat ravi.

“Et hoida insuldikeskuse kui juhtiva ekspertkeskuse rolli valdkonnas on oluline multidistsiplinaarse käsitluse juurutamine kogu raviteekonna jooksul. Samuti kirjalike ravijuhendite koostamine ning nende pidev uuendamine, kõikide juhtude registreerimine, ravikvaliteedi raporteerimine ning ka teadustöö läbiviimine,” rääkis Regionaalhaigla neuroloogiakeskuse juhataja dr Katrin Sikk.

“Suur aitäh kõigile, kes sertifikaadi pälvimisse panustasid. Erilised tänud dr Liisa Kõrvale, kes koondas kokku kõik sertifikaadi taotlemiseks vajalikud dokumendid, aga muidugi ka kogu meeskonnale –neuroloogid, kiirabi, EMO, radioloogid, menetlusradioloogid, kardioloogid, neuro- ja veresoontekirurgid, taastusravi spetsialistid, psühholoogid, sotsiaaltöötajad ja kõik õed-hooldajad!” ütles dr Sikk. “Saadud kõrge tunnustus võiks innustada kõiki meeskonnaliikmeid pingutama veelgi enam, sest töö jätkub ning ka sertifikaat on ainult viieks aastaks.”

ESO sertifikaadi taotlemiseks tuli haiglal esitada põhjalik dokumentatsioon, mis eeldas tööprotsesside ja kehtivate kordade ülevaatamist ning täiendavate kordade ja juhendite loomist. Auditeerimine võttis aega enam kui pool aastat, kuid protsess oli igati tulemuslik – Regionaalhaigla ESO sertifikaat kehtib kuni 5. juuni 2029.