AG8J1060.jpg

Regionaalhaigla Grand Man tiitli pälvis staažikas onkoloog dr Vahur Valvere

08.07.2021

7. juulil andsid president Kersti Kaljulaid, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ja Regionaalhaigla juhatus haigla tervishoiujuhtide pidulikul koosviibimisel 2021. aasta Grand Man tiitli onkoloog dr Vahur Valverele.

„Grand Man tiitel  on väga suur ja muidugi väga meeldiv üllatus, aga see kaugeltki ei ole tunnustus ainult minule, see on tunnustus kogu onkoloogiale. Sel aastal möödub onkoloogia rajamisest Eestis 75 aastat, onkoloogia on interdistsiplinaarne mitte ainult eriala sees, vaid ka tõeliselt erialadevaheline koostöö. Seega on see tunnustus kõigile neile spetsialistidele, mitte ainult arstidele, vaid ka õdedele ja hooldajatele, kes onkoloogia vallas tööd teevad ja patsiente aitavad,“ sõnas dr Vahur Valvere preemiat vastu võttes.

„Tunnustan südamest igati teenitud tunnustuse puhul dr Vahur Valveret, kes on oma väärikuse, professionaalsuse ja pühendumisega eeskujuks meile kõigile. Dr Valvere, kes on ka Eesti Vähiliidu eestvedaja, on andnud väga olulise panuse riikliku vähitõrje tegevuskava 2021-2030 sündi ja väljatöötamisse, mis aitab vähendada vähijuhtude ja -surmade arvu, parandada vähipatsientide elukvaliteeti ning hoida inimelusid. Eesti tervishoius on lisaks COVID-19 pandeemiale veel väga palju kompleksseid terviseprobleeme, mille lahendamisse tuleb iga päev panustada,“ sõnas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Ka kolleegidel jagub kauaaegsele dr Vahur Valverele palju tunnustust ja kiidusõnu. „Dr Vahur Valvere inimlikkus, kollegiaalsus ja professionaalsus on meile kõigile suureks eeskujuks, tema tegevustes on alati kesksel kohal patsient. Ta kaasab oma tegevustesse kolleege teistest kliinikutest, keskustest, haiglatest või mujalt maailmast. Dr Valvere on tõeline suurkuju Eesti onkoloogias, kelle panus vähiravi arendamisse on olnud väga suur,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige ülemarst prof Peep Talving. „Dr Vahur Valvere iseloomustab ausus, usaldusväärsus ja tasakaalukus. Ta on oma tegevustega silma paistnud üle kogu riigi, dr Valvere on oma ülesandeks võtnud vähiravi kaasajastamise, populariseerimise ja vähiravi poliitika kujundamise,“ lisas juhatuse esimees Agris Peedu.

Dr Vahur Valvere lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala. Dr Valvere asus 1995. aastal tööle Eesti Onkoloogiakeskusesse ülemarstina ja 2000. aastal ravijuhina. Regionaalhaiglas alustas ta tööd 2002. aastal sisehaiguste kliinikus onkoloogiakeskuse juhina. Dr Valvere juhtis onkoloogia- ja hematoloogiakliinikut aastal 2010-2020. Aastatel 1996-2001 oli dr Valvere Eesti Onkoloogide Seltsi juhatuse esimees ja alates 2003. aastast Eesti Vähiliidu juhatuse liige.