Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus alustab X-korpuses

25.01.2010

Teisipäeval, 26. jaanuaril 2010 kolib Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus uutesse ruumidesse vastavatud X-korpuses. Patsientide teenindusala kolimine on planeeritud ajavahemikku kella 8-14ni. Orienteerivalt kella 14st jätkab keskus täies mahus tööd juba uutes ruumides. Keskus jätkab samaaegselt kolimisega patsientide vastuvõttu, kuid võimalusel palutakse abivajajatel sel ajavahemikul pöörduda teiste Tallinna haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse.

Oluline muudatus, mis patsientidele kolimisega kaasneb on see, et erakorralise arstiabi saamiseks tuleb edaspidi haiglahoonesse siseneda Lastehaigla poolt. „Erakorralise meditsiini keskus, sh traumapunkt, on 30 aastat asunud samas kohas, ja kuigi keskust ei külastata just igal aastal, on paljud inimesed harjunud senise asukohaga,“ märkis anestesioloogiakliiniku juhataja Andrus Remmelgas ning rõhutas, et alates teisipäeva kella 14st pääseb Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskusesse Lastehaigla poolt. „Meil on hea meel, et alates teisipäevast alustab Eesti suurim erakorralise meditsiini keskus tööd kõiki nüüdisaegseid nõudeid ja võimalusi arvestavas keskkonnas,“ rõõmustas dr Remmelgas.
Polikliinikusse, plaanilisele haiglaravile ning haiglaravil viibijaid külastama pääseb endiselt haigla peaukse kaudu.

Kuna keskuse ülesanne on tagada erakorraliste haigete ööpäevaringne vastuvõtt, jätkatakse samaaegselt keskuse kolimisega patsientide vastuvõttu. „Me oleme teisipäevaks tööle kutsunud pea kogu oma keskuse personali, et aparaatide, meditsiinitarvikute, mööbli kolimine toimuks võimalikult kiiresti. Kuid vaatamata sellele toob kolimine kaasa ebamugavusi patsientidele ning ooteajad võivad venida tavapärasest pikemaks. Me vabandame võimalike ebameeldivuste pärast ja palume patsientidelt mõistvat suhtumist,“ märkis dr Remmelgas ning lisas: „Palume patsientidel võimalusel teisipäeva hommikul pöörduda Ida-Tallinna või Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonda.“

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuses saab aastas abi ligi 68 000 patsiendi, seega ööpäevas ca 190 patsienti. Nendest ligi 55 patsiendile antakse abi keskuse traumapunktis.
Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse koosseisu kuuluvad erakorralise meditsiini osakond, kiirabiosakond ja reanimobiiliosakond. Tegemist on Eesti suurima töömahuga ööpäevaringselt töötava erakorralise meditsiini üksusega, kus osutatakse erakorralist arstiabi kõikidel erialadel. Keskuses on 16-kohaline jälgimissaal keskmise raskusastmega haigetele ning kolmekohaline elustamissaal, mis on varustatud III astme intensiivravi nõuetele vastavalt. Uues korpuses on loodud kõik eeldused selleks, et erakorralise meditsiini keskus koostöös intensiivravi keskuse ning erialaosakondadega suudaks suurõnnetuse korral 1–2 tunni jooksul kahekordistada erakorraliste patsientide vastuvõtu võimekust, seejuures vajadusel avades uue korpuse kahes aatriumis 38 lisavoodikohta.