Regionaalhaigla avab Mustamäe meditsiinilinnakus uue korpuse

10.12.2009

Põhja-Eesti Regionaalhaigla avab homme, 11. detsembril algusega kell 15.00 Mustamäe meditsiinilinnakus Regionaalhaigla uue korpuse – X-korpuse, kus hakkab toimuma kõige tehnoloogiamahukam osa ravitööst. Mustamäe meditsiinilinnaku rajamise esimese etapi valmimisega parendatakse oluliselt kõrgtehnoloogilise plaanilise ning erakorralise arstiabi kättesaadavust pea 800 000le Regionaalhaigla teeninduspiirkonnas elavale Eesti elanikule.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik rõõmustab: „Tervishoid Põhja-Eestis on astunud uude sajandisse. Tegemist on nüüdisaegseima haiglahoonega Läänemere regioonis – tehnoloogiliselt 100% digitaalne ja tänapäevane, logistiliselt innovaatiline ja kõrge efektiivsuspotentsiaaliga, kõrgeima võimaliku ohutusastmega nii patsiendile kui ka personalile.“
Tõnis Allik kirjeldas: „Regionaalhaigla uus korpus on innovaatiline diagnostika ja aktiivravi kompleks. Näiteks on uues korpuses loodud kõik eeldused selleks, et erakorralise meditsiini keskus koostöös intensiivravi keskuse ning erialaosakondadega suudaks suurõnnetuse korral 1-2 tunni jooksul tõsta erakorraliste patsientide vastuvõtu võimekust kuni 50% võrra, seejuures vajadusel avades uue korpuse kahes aatriumis 38 kolmanda astme intensiivravi lisavoodikohta. See näitab meie potentsiaali toimida Tallinna ja üleriigiliste suurõnnetuste meditsiinilise abi keskusena.“
Viiekorruselise hoone 29 807 m2 saavad uued ruumid erakorralise meditsiini keskus, 18 saaliga operatsiooniplokk, 40-kohaline intensiivravi keskus, 30-kohaline erakorraline sisehaiguste osakond, radioloogiakeskus, nukleaarmeditsiini osakond ning kiiritusravi osakond. Uued ruumid rajati haigla apteegile ja sterilisatsiooniosakonnale. Uutesse ruumidesse kolitakse etapiviisiliselt 2010. aasta jaanuaris-veebruaris. Erakorralise meditsiini keskus hakkab esimesena uues korpuses patsiente vastu võtma, alustatakse 2010. aasta jaanuari 3. nädalal.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juurde- ja ümberehituse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus on 1,035 miljardit krooni, kogu projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni. Haigla juurde- ja ümberehituse projekti raames valmis Mustamäele uus tehnoloogiamahukas korpus ning rekonstrueeritakse olemasolevad C ja patoloogia korpus.
Uue korpuse projekti on koostanud Arhitektuuribüroo Pluss OÜ, arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitekt Indrek Suigusaar, sisekujunduse on teinud sisearhitekt Mari Kurismaa. Ehituse peatöövõtja on AS Koger & Partnerid.